Верховна Рада ухвалила в цілому закон, який наближає Україну до переговорів з Європейським Союзом про включення країни до ініціативи Roam like at home (RLAH). Про це повідомляє «Главком» з посиланням на Міністерство цифрової трансформації.
Як зазначили у Мінцифри, українці зможуть користуватися тарифами свого оператора й не сплачувати додаткових зборів за мобільний зв’язок та інтернет на території 27 країн ЄС і після завершення воєнного стану.
«Парламент ухвалив законопроєкт №12150 – останній необхідний законодавчий крок для початку переговорів про приєднання до політики Roam like at home», – зазначили у Мінцифри.
Так, ухвалення закону дає змогу українським і європейським операторам краще координувати роботу та обмінюватися послугами. За словами віцепрем’єра з інновацій і міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, це був фінальний етап перед стартом перемовин з Європейською комісією.
Федоров наголосив, що після приєднання до єдиної роумінгової зони українці зможуть і надалі, навіть після завершення воєнного стану, користуватися своїми тарифами в ЄС без додаткових витрат.
Після підписання закону Президентом України документ буде передано на оцінку Європейській комісії. У разі позитивного висновку – розпочнуться офіційні переговори щодо отримання режиму внутрішнього ринку ЄС для роумінгу, що стане юридичним закріпленням участі України в RLAH.
Комментарии
0Комментариев нет. Ваш может быть первым.