Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Ляшко попереджає про загрозу спалахів в Україні гепатиту і холери

Соціум21 июня 2024, 15:22 0

Через щоденні знеструмлення, а отже й проблеми з водопостачанням, в Україні є ризик спалахів гепатиту і холери.

Про це інтерв'ю BBC повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

Ляшко зазначив, що в епідемічному плані ситуація критична - схожа на ту, яка виникла торік після підриву дамби Каховської ГЕС.

"Ми вже фіксували в минулому році, й в цьому були спалахи вірусного гепатиту А, який пов'язаний з водою. Тому центри контролю профілактики, комунальні служби працюють в інтенсивному режимі, щоб запобігати поширенню інфекції", - сказав міністр.

Він додав, що збільшується кількість випадків гастроентероколітів невідомої етиології та інших захворювань, і хоч випадків холери ще не зафіксовано, вже активізовано моніторинг епідеміологічної ситуації, щоб своєчасно виявляти можливі випадки інфекцій.

Ляшко підкреслив, що значно зросла загроза поширення інфекційних хвороб, пов'язаних з недостатньою гігієною, тому наголосив на важливості вакцинації під час війни і закликав громадян не відмовлятися від необхідних щеплень.

"Зараз ми якраз перебуваємо в епідемічному сезоні, це для нас одна із таких тригерних точок, над якими ми працюємо. Посилили епідмоніторинг, виявляємо всі випадки проносів, інших речей, дивимося, які симптоми. Маємо певні тест-системи для того, щоб досліджувати і не пропустити випадки", - зауважив міністр охорони здоров'я України.

Теги: Ляшко

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях