кремль може фактично відмовитися від встановленого Великою сімкою обмеження на експорт російської нафти після того, як світова ціна на нафту впала нижче $60 за барель.
Про це пише The Guardian.
Обмеження в $60 на експорт російської нафти було запроваджено наприкінці 2022 року, коли нафта коштувала понад $100 за барель, щоб обмежити доходи від продажу нафти, які москва могла б спрямувати на військові дії проти України без подальшого завищення цін на ринку нафти через повну заборону її експорту.
Це рішення країн G7 фактично заборонило усім країнам Сімки та ЄС купувати російські барелі за ціною вище $60, а також надавати послуги з доставки, страхування, брокерських послуг, торгового фінансування та інших допоміжних послуг для будь-яких угод, укладених за ціною, вищою за верхню межу.
росія змогла обійти обмеження через низку лазівок, включаючи використання тіньового флоту застарілих нафтових танкерів для перевезення вантажів за звичайними ринковими цінами. Експерти вважають, що це все одно могло коштувати кремлю близько €34 млрд експортної виручки за перший рік, або приблизно два місяці заробітку.
Але агресивний розпродаж нафтового ринку протягом останнього тижня через побоювання глобальної економічної рецесії означає, що цей ліміт “наразі не має сенсу”.
Клейтон Сейгл, старший науковий співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) у Вашингтоні, округ Колумбія, сказав в інтерв’ю Guardian, що G7 може розглянути можливість “закручування гайок” щодо кремля, знизивши ліміт.
«Особисто я був би за те, щоб знизити ліміт ще більше. У G7 може бути бажання зробити це, щоб покарати москву, особливо тому, що немає реальних побоювань, що ринок залишиться недопостачальним», – пояснив він.
Втім таке рішення є політичним і буде залежати від волі урядів країн G7.
Комментарии
0Комментариев нет. Ваш может быть первым.