Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Переважна більшість українців вважають, що Зеленський має лишатися президентом до кінця воєнного стану, - опитування

Соціум18 июня 2024, 17:24 0

Сімдесят відсотків українців вважають, що Володимир Зеленський має лишатися президентом до кінця воєнного стану.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного в рамках проєкту Mobilise наприкінці травня.

«70% респондентів погодилися з тим, що Зеленський має лишатися президентом до кінця воєнного стану (не згодні з цим – 22%). Залежно від регіону проживання з цим згодні 65-74% респондентів, тобто переважна більшість українців не піддають сумніву легітимність президента», – йдеться у пресрелізі.

При цьому, за даними опитування, більшість українців (56%) скоріше або повністю схвалюють діяльність Зеленського на посаді Президента України (скоріше або повністю не схвалюють – 37%). У попередньому опитуванні у вересні 2023 року 77% схвалювали його діяльність. «Відповідно, рівень схвалення помітно знизився, проте лишається на високому рівні», – зазначили у КМІС.

Крім цього, респондентів просили відповісти, яке з восьми слів/словосполучень краще описує ставлення до президента. Хоча дійсно є тенденція до зниження частки тих, хто ставиться до президента із захопленням (з 33% у липні 2022 року до 8% зараз), але загалом більшість українців (69%) мають нейтрально-позитивне ставлення (із більш вираженою нейтральністю, стриманістю), зазначають соціологи.

КМІС із 2019 року співпрацює з Ольгою Онух (Olga Onuch), професором порівняльної та української політики Манчестерського університету, та її колегами в рамках проєкту Mobilise. Під час опитування збирають дані про ставлення громадян до протестів, міграції, політичної участі та соціально-політичних факторів. Цей проєкт охоплює чотири країни: Україну, Польщу, Аргентину та Марокко.

В Україні опитування було проведене протягом 26 травня – 1 червня. Методом телефонних інтерв’ю були опитані 2011 дорослих мешканців підконтрольних уряду України територій.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях