Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

В Україні кардинально змінюють вручення повісток у рамках посилення мобілізаційної кампанії, - ЗМІ

11 апреля 2024, 09:15 0

В Україні кардинально змінено правила вручення повісток у рамках посилення мобілізаційної кампанії. Відповідно до нових норм законопроекту № 10449, що посилює заходи для громадян, які ухиляються від призову, врученою вважається навіть та повістка, котра не віддана призовникові особисто в руки, пише Апостроф з посиланням на Sud.ua.

Автоматичне вручення повісток

Тепер, якщо громадянин відсутній за місцем проживання та фізично не отримує повістку від територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК), документ вважається врученим з моменту проставлення на ньому позначки про неможливість його вручення. З цього моменту ТЦК має право ініціювати щодо ухилянта відповідні обмеження.

Затримання ухилянтів

Керівник ТЦК отримує повноваження вносити в поліцію клопотання про затримання громадянина, що ухиляється, і доставку його до ТЦК. Це допускається у разі, якщо призовник не уточнив свої військово-облікові дані у встановлений термін. Таке затримання вважається адміністративним.

Посилення контролю

Внесені зміни спрямовані на посилення контролю за дотриманням громадянами правил військового обліку. Законопроект передбачає суворіші заходи відповідальності для тих, хто намагається уникнути призову. Це особливо актуально в умовах війни та дефіциту особового складу в армії.

Мета змін

Головна мета нововведень полягає у підвищенні ефективності мобілізації та забезпеченні необхідної кількості військовослужбовців для ведення бойових дій. За словами представників влади, посилення правил дозволить скоротити чисельність тих, хто ухиляється.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях