Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Сидоренко: Основна проблема у розслідуванні справ Майдану - відсутність доказової бази

Соціум14 февраля 2024, 18:25 0

Основна проблема у розслідуванні справ Майдану - відсутність доказової бази, тодішні представники «Беркуту» досі не дають показів один про одного.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив військовий, координатор ініціативної групи постраждалих на Майдані Павло Сидоренко.

«Основна проблема у розслідуванні справ Майдану - відсутність доказів. Слідчий не може винести обвинувальний висновок, не може прийняти справу до суду без наявної доказової бази. Докази мають бути або матеріальні, або покази свідків чи безпосередніх учасників цих подій», - сказав Сидоренко.

Він наголосив, що тодішні представники «Беркуту» досі не дають показів один про одного, вдаючись до кругової поруки.

За його словами, для окремих злочинів, наприклад, завезення певних засобів ураження, злочинів, які передбачають поранення і нелетальний кінець, існує термін давності.

Координатор ініціативної групи постраждалих на Майдані також зауважив, що війна не надала динаміки та результативності у розслідуванні справ. Натомість він зазначив, що Департамент процесуального керівництва у справах Майдану і Управління у справах Майдану ДБР продовжують працювати далі.

«Справи розслідують, вони передаються до суду. Це різні справи: щодо януковича, його поплічників, щодо розгону Майдану, віддання злочинних наказів тощо. І прокуратура, і ДБР намагаються хоча б двічі на рік збирати осіб, які були поранені під час Революції гідності, родини Героїв Небесної сотні, адвокатів Небесної сотні. Але це не та динаміка, бо за 10 років ми хотіли б бачити людей, які б отримали конкретні вироки із конкретними строками покарання», - наголосив Сидоренко.

Він зазначив, що більшості злочинців вдалося втекти в росію.

«І янукович, і колишній міністр МВС захарченко, і колишній глава СБУ якименко, і костюк, який командував київським «Беркутом». Але якщо немає цих людей, то все одно повинні бути вироки, конкретна позиція держави, правоохоронних та судових органів щодо того, що зло має бути покаране», - підкреслив військовий.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях