Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Пашинян: Унаслідок подій в Україні можливості росії змінилися

Політика15 сентября 2023, 10:16 0
Поделиться

Вірменія більше не може покладатися на москву як на гаранта своєї безпеки, після вторгнення росії в Україну. Про це заявив прем'єр Вірменії Нікол Пашинян, повідомляє Politico.

«Унаслідок подій в Україні можливості росії змінилися», – сказав Пашинян.

Прем'єр Вірменії сказав у коментарі виданню, що Вірменія більше не може покладатися на рф як на гаранта своєї безпеки після її вторгнення в Україну.

«Наша стратегія має полягати в тому, щоб спробувати в цій ситуації максимально знизити нашу залежність від інших. Ми хочемо мати незалежну країну, суверенну країну, але в нас мають бути способи не опинитися в центрі зіткнень між Заходом і Сходом, Північчю і Півднем... Не може бути випадку, коли Вірменія стане «проксі». Це неприпустимо», – сказав глава уряду Вірменії.

«Надзвичайно різка критика Пашиняна нездатності росії діяти як «поліцейського» на Кавказі тільки посилює відчуття, що кремль втрачає свій вплив, і колись хвалений статус наддержави, в колишніх радянських республіках, які москва колись вважала своїм плацдармом», – йдеться у матеріалі.

Видання зазначає, що розчарування у Вірменії може стати важливим поворотним моментом для країни з населенням 2,8 мільйона осіб, оскільки після розпаду СРСР вона делегувала більшу частину контролю над своїми залізницями, своїм енергетичним сектором і навіть своїми кордонами росії.

Коли 2020 року Вірменія вела 44-денну війну проти сильніших, підтримуваних Туреччиною сил Азербайджану, саме російські миротворці були задіяні для підтримки режиму припинення вогню.

Тепер росія повністю прихильна війні проти України, а у Вірменії зростають побоювання з приводу того, чи хочуть або здатні російські солдати зберегти мир на Кавказі.

Він уточнив, що закликати росію щоразу, коли спалахує конфлікт, просто нестійко. «Модель, згідно з якою у нас виникають проблеми з нашими сусідами і ми повинні запрошувати інших захистити нас - неважливо, хто ці інші, – є дуже вразливою моделлю», – додав Пашинян.

Поделиться
Теги: Пашинян

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях