Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

The Guardian: російські та іранські хакери атакують британських політиків, журналістів і дослідників

Політика27 января 2023, 17:32 0
Поделиться

російські та іранські державні хакери дадалі частіше атакують британських політиків, журналістів і дослідників за допомогою складних кампаній, спрямованих на отримання доступу до електронної пошти. Як пише Liga.net, про це повідомляє The Guardian з посиланням на Національний центр кібербезпеки королівства (NCSC).

NCSC попередив про два угруповання хакерів з росії та Ірану, які атакують урядовців, оборонні структури, аналітичні центри та засоби масової інформації через шкідливі посилання (фішинг). Хакери видають себе за ведучих конференцій, журналістів або навіть колег.

Обидві групи були активні протягом кількох років, але останнім часом вони активізувалися через вторгнення росії до України. Хакери також діють у США та інших країнах НАТО. Вони мають на меті викрасти секретні дані або злити листування, водночас не вимагаючі викуп.

Хакери, як правило, прагнуть завоювати довіру цілі, видаючи себе за когось, хто, ймовірно, вступить з ними в контакт, наприклад, за журналіста. Це спонукає жертву натиснути зловмисне посилання.

В одному випадку іранська група під назвою Charming Kitten провела фейкову нараду зі своєю жертвою та поширила шкідливе посилання на панелі чату під час телефонної розмови. Іноді використовують одразу декілька "приманок", щоб переконати жертву у реальності запиту.

NCSC закликав британців використовувати надійні паролі електронної пошти. Кіберагентство також радить людям проявляти особливу обережність, отримуючи правдоподібні повідомлення від незнайомців у Gmail, Yahoo, Outlook, які видають себе за контакти жертви.

Поделиться
Теги: The Guardian, NCSC

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях