Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Адвокат: В деяких випадках від повістки поштою можна відмовитись

Соціум21 июня 2024, 17:24 0

Вручення повістки поштою з 16 липня передбачає декілька варіантів дій військовозобов’язаного. В деяких випадках від повістки поштою можна навіть відмовитись.

Як пише Апостроф, про це для "Новини Pro" розповіла адвокатка юридичної компанії Riyako&Partners Катерина Аніщенко.

Аніщенко нагадала про те, що з 16 липня в Україні військовозобов’язані зможуть отримати повістку поштою. В такому випадку, за словами адвокатки, є три варіанти подальших дій:

  • військовозобов’язаний може підписати отриману повістку та зʼявитися до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки впродовж двох тижнів;
  • підписати повістку, але відправити її назад без подальшого візиту до ТЦК та СП;
  • не підписувати отримання повістки, проігнорувавши її.

Проте, як вказує Аніщенко, є нюанс стосовно останніх двох сценарії дій:

"... у двох останніх сценаріях отримувач вважатиметься ухилянтом від мобілізації та буде покараний, згідно з чинним законодавством України".

Катериною Аніщенко вказала, що у деяких випадках військовозобов’язаний таки може відмовитись від отримання повістки поштою. Серед можливих вона згадує два варіанти:

  • у випадку, коли повістка була неправильно оформлена, наприклад, вона не містить необхідної інформації, підпису чи печатки керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
  • у випадку, якщо повістка прийшла не як рекомендаційний лист, а, наприклад, її вручили разом із квитанцією на оплату електроенергії.

В таких випадках, як зауважила адвокатка, військовозобов’язаний може на пошті відмовитись від неправильно оформленої повістки та в присутності працівника пошти (обов'язково з підписом) оформити відповідний акт, щоб повернути повістку із зазначеною причиною повернення.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях