Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

ISW: рпц намагається сформувати націоналістичну ідеологію навколо війни в Україні

Соціум30 марта 2024, 16:25 0

російська православна церква московського патріархату (рпц мп) об'єднала кілька кремлівських ідеологічних наративів, намагаючись сформувати ширшу націоналістичну ідеологію навколо війни в Україні та експансіоністського майбутнього росії.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що 27-28 березня рпц провела Всесвітній російський народний собор у москві та схвалила ідеологічний і політичний документ.

В ньому рпц посилила кремлівську риторику щодо війни росії в Україні та назвала її екзистенціальною та цивілізаційною "священною війною". Це є суттєвим відхиленням для російської влади, яка досі старанно уникала офіційного формулювання вторгнення росії в Україну, як будь-яку "війну".

Також рпц мп об’єднує попередні паралельні кремлівські наративні зусилля у відносно цілісну ідеологію, зосереджену на національній ідентичності та демографічному відродженні, яка обіцяє росіянам період національного відродження в обмін на соціальні та громадянські обов’язки.

Крім того, рпц мп підкреслила, що "відновлення єдності російського народу" через війну в Україні є ключовою умовою виживання та успішного розвитку росії протягом XXI століття.

Аналітики ISW вважають, що цей заклик до відновлення є повномасштабним знищенням української нації та затягування її в росію.

Також російська православна церква має на меті конвертувати етнічних білорусів у російську націю через свою концепцію "доктрини триєдиності", а також масово репатріювати інших "співвітчизників" за кордоном.

"кремль може вирішити не повністю приєднуватися публічно до запропонованої рпц ультранаціоналістичної ідеології, але, скоріш за все, запозичить і використає її для підтримки військових дій в Україні та будь-яких майбутніх актів агресії проти сусідів росії і Заходу", - йдеться у звіті ISW.

Теги: діти, ISW

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях