Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Wall Street Journal: Зять Ердогана може стати наступним президентом Туреччини

Політика1 апреля 2024, 18:25 0

Голова ради директорів компанії Baykar з виробництва БПЛА, які Україна застосовувала для оборони на початку російського вторгнення, Сельчук Байрактар може стати наступником президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана.

Про це пише The Wall Street Journal.

Зазначається, що Сельчук Байрактар, який одружений на одній із доньок президента Ердогана, користується неабиякою прихильністю у своїй країні. Дані опитувань показують, що він є одним із найпопулярніших публічних діячів Туреччини.

Минулого року Байрактар говорив в інтерв'ю, що він «не займається політикою», але не виключив варіант свого висування на посаду президента Туреччини, якщо б про це його попросив тесть.

«Можливо, я скажу так, але це залежатиме від обставин», – наголошував Байрактар.

Як відомо, Сельчук Байрактар успадкував компанію Baykar разом із братом Халуком після смерті батька – Оздеміра Байрактара. Він, як уточнює видання, був знайомий з Ердоганом з дитинства.

Зауважимо, за конституцією Туреччини, президент зможе обіймати посаду не більше двох термінів поспіль. У травні 2023 року Ердоган був переобраний на другий термін на п'ять років, набравши 53,41% голосів, проте опозиційні партії наполягали на тому, що насправді йдеться про третій термін, оскільки Ердоган з 2014 по 2018 рік був президентом, але при парламентській республіці (з 2017 року Туреччина стала президентською республікою). Після перемоги 2023 року Ердоган обіцяв, що не балотуватиметься на третій термін, проте Мін'юст Туреччини заявляв, що це можливо.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях