Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Вершбоу: Необхідно розпочати переговори про вступ України до НАТО на саміті у Вашингтоні

Політика24 октября 2023, 11:17 0

На наступному саміті НАТО, який відбудеться 2024 року у Вашингтоні, необхідно розпочати переговори про вступ України до Альянсу, заявив заступник генерального секретаря НАТО в 2012-2016 рр., посол США при НАТО в 1998-2001 рр. Александер Вершбоу.

"Єдиною надійною гарантією безпеки для України є майбутнє членство в НАТО. І на Вашингтонському саміті ми маємо розпочати цей процес", - сказав він під час спеціальної події Київського безпекового форуму.

Вершбоу зазначив, що відповідна пропозиція міститься у зверненні Атлантичної ради до президента США щодо вступу України до НАТО. Ініціатори звернення вважають, що після початку переговорів щодо вступу України до Альянсу графік приєднання може залишатися відкритим і залежати від того, як розгортатимуться події, зокрема, щодо звільнення окупованих рф територій.

На думку колишнього заступника генсека НАТО, саміт у Вільнюсі не приніс очікуваних результатів щодо перспектив українського членства і став по суті "втраченою можливістю".

"Було зроблено певні правильні кроки, скажімо, скасування ПДЧ. Але він мало в чому пішов уперед порівняно, скажімо, з Бухарестським самітом", - додав він.

Вершбоу наголосив, що "ювілейний саміт Альянсу - гарна нагода, щоб конкретно показати і визначити шлях України до членства в НАТО."

"Ми б хотіли, щоб Україна на Вашингтонському саміті розпочала переговори про вступ до НАТО", - сказав він.

Також Вершбоу вважає неприйнятною пропозицію деяких експертів відкласти вступ України до Альянсу до моменту завершення війни рф проти України, оскільки це лише стимулюватиме росію продовжувати агресію.

"Тобто це все одно, що надати росії постійне право вето на рішення про вступ України до НАТО", - пояснив колишній заступник генсека НАТО.

Теги: Вершбоу

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях