Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

СБУ ініціювало закон щодо розширення списку підстав для заборони УПЦ (мп)

Політика11 октября 2023, 10:16 0

Керівництво Служби безпеки ініціювало законопроєкт щодо розширення списку підстав для заборони релігійних організацій і забезпечення юридичної бази для заборони УПЦ московського патріархату.

Як пише LB.ua, документ є в роспорядження видання LIGA.net.

У листі голови СБУ Василя Малюка до комітету Ради з гуманітарної та інформаційної політики від 28 вересня йдеться, що службою "розроблено пропозиції у формі проєкту закону України про внесення зміни до статті 16 закону "Про свободу совісті та релігійні організації". Текст проєкту закону до нього додається.

СБУ пропонує розширити перелік передбачених законом підстав для винесення судової заборони на діяльність на території України релігійних організацій.

Наголошується, що діяльність російської православної церкви (рпц) на території України спрямована на підтримку збройної агресії росії, реалізацію геноцидної політики рф і депортацію українців.

"рпц не відокремлена від російської держави, а її керівництво перебуває в тісній взаємодії з органами державної влади та спецслужбами, фактично виконуючи функції держслужбовців у релігії та реалізуючи державну політику росії через наявні у них засоби влади і впливу", – йдеться в листі.

Разом з тим, зазначається, що УПЦ мп, згідно з висновком експертизи є "структурним підрозділом рпц, що має окремі права самостійного утворення без власної канонічної суб'єктності та перебуває стосовно рпц у відносинах підпорядкування".

СБУ пропонує додати до законодавства можливість за рішенням суду припинити діяльність релігійних організацій, уповноважені особи яких засуджені за скоєння злочинів проти основ національної безпеки України, за порушення рівноправності громадян, за участь у терористичних актах, за пропаганду війни й участь у ній на боці агресора, порушення законів і звичаїв війни, геноцид та найманство.

Спецслужба пропонує створити юридичні підстави для заборони в Україні діяльності московської рпц і підпорядкування УПЦ мп, яка перебуває у неї в підпорядкуванні.

Законопроєкт №10126, назва якого збігається зі згаданим у листі голови СБУ, зареєстровано на сайті Ради 5 жовтня.

Теги: рпц, УПЦ мп

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях