Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Юсов: Намір росії розмістити ядерну зброю в білорусі — не новина ні для України, ні для світу

Політика28 марта 2023, 15:25 0
Поделиться

Заявляючи про намір розмістити ядерну зброю на території білорусі, російський диктатор володимир путін "підвищує ставки", сценарії можуть бути різні, але в оточенні диктатора знають, що будь-який натяк на застосування такої зброї означатиме "кінець і режиму, і сучасної росії в політичному контексті".

Про це в ефірі Радіо Свобода сказав представник пресслужби Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов.

За його словами, намір росії розмістити тактичну ядерну зброю на території білорусі — не новина ні для України, ні для світу.

Він нагадав, що ще в січні українська розвідка попереджала про можливі ядерні провокації путіна з використанням білорусі. Також Юсов зазначив, що білоруський диктатор олександр лукашенко змінив конституцію держави, відмовившись від без'ядерного статусу, а також взяв на озброєння оперативно-тактичний ракетний комплекс "Іскандер", який може нести ядерну зброю.

"Зазнаючи поразки на полі бою в конвенційній війні, путін вдається до ядерного шантажу. Хоча знову ж таки, аргументи уже не нові. Інша справа, що нові обставини. Тобто зрозуміло, що це підняття ставок. Хоча і Сполучені Штати, і Європейський Союз в даній ситуації дуже чітко й однозначно реагують, що на цей шантаж вестись не планують", – сказав представник ГУР.

За його словами, у білорусі "зараз певні дії відбуваються, але вони не стосуються наразі переміщення ядерної зброї". "Ситуація відстежується... Заходи реагування і Україною, і нашими союзниками вже відпрацьовуються", – зазначив Юсов.

Щодо ймовірності застосування росією ядерної зброї він сказав: "Ми розуміємо, що коли у мавпи є граната, то можливі різні сценарії. Але, крім мавпи, там є інші суб'єкти, які чудово знають, що найменший натяк на застосування ядерної зброї буде означати кінець і режиму, і сучасної росії в політичному контексті".

Поделиться

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях