Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Пархоменко: МКС не має юрисдикції в розслідуванні злочину агресії росії

Політика22 марта 2023, 17:34 0
Поделиться

Міжнародний кримінальний суд (МКС) не має юрисдикції в розслідуванні злочину агресії росії, тому для притягнення винних до відповідальності потрібно створити спецтрибунал.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу в Гаазі сказав Юрій Пархоменко, партнер Вашингтонського офісу міжнародної юридичної фірми Foley Hoag, залучений у міждержавних спорах, зокрема у справах про воєнні злочини та геноцид.

“Притягнути відповідальних за агресію неможливо у рамках МКС через відсутність юрисдикції. Відповідно, саме створення спецтрибуналу щодо агресії є необхідним для притягнення до відповідальності вищого політичного і військового керівництва росії до міжнародно-правової відповідальності. Це буде своєрідним Нюрнберзським трибуналом 21-го століття. До речі, Статут Нюрнберзського трибуналу передбачав кримінальну відповідальність за ведення агресивної війни, і ця ідея іронічно була запропонована радянським юристом Трайніним, який придумав термін “злочин проти миру”. Нюрнберзський трибунал погодився зі стороною обвинувачення в тому, що агресія була найтяжчим звинуваченням проти обвинувачених, зазначивши у своєму вироку, що, оскільки війна загалом є злом, “розпочати агресивну війну, отже, є не лише міжнародним злочином; це найвищий міжнародний злочин, який відрізняється від інших воєнних злочинів лише тим, що містить у собі накопичене зло цілого”, - сказав юрист.

За його словами, путін із своєю когортою, так само як і 12 засуджених високопосадовців нацистської Німеччини, має нести правову відповідальність.

Поделиться

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях