Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

росія не запускатиме гіперзвукову ракету"Циркон" під час спільних навчань з ПАР та Китаєм

Політика23 февраля 2023, 15:35 0

російський флот не запускатиме свою гіперзвукову ракету нового покоління "Циркон" під час спільних навчань з Південною Африкою та Китаєм.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Уряд Південної Африки має давні зв’язки з москвою ще з часів її боротьби проти апартеїду, хоч він заявляє, що зберігає нейтральну позицію щодо війни в Україні.

Але 10-денні навчання, які вона проводить біля свого східного узбережжя, збігаються з річницею вторгнення росії в Україну, та викликали тривогу серед західних урядів.

Раніше російське інформаційне агентство тасс повідомило, що під час навчань фрегат, який бере участь у навчаннях, виконає навчальний запуск ракети "Циркон".

Проте капітан Олег Гладкий, який очолює російський контингент, під час брифінгу для ЗМІ в місті Річардс-Бей заявив, що жодних пробних пусків у рамках запланованих артилерійських навчань проводитися не буде.

"Гіперзвукова зброя в рамках цих навчань використовуватися не буде, - сказав Гладкий, - у вправах, які ми сьогодні виконуємо, немає прихованого сенсу".

росія, Китай і Сполучені Штати змагаються за розробку гіперзвукової зброї, яка розглядається як спосіб отримати перевагу над будь-яким супротивником завдяки її швидкості (у п’ять разів перевищує швидкість звуку) та маневреності.

Поряд з гіперзвуковою плануючою машиною «Авангард», яка заступила на бойове чергування в 2019 році, «Циркон» є центральною частиною гіперзвукового арсеналу росії. Президент володимир путін назвав це "нестримним".

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях