Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Найближчими тижнями Франція передасть Україні дрони-камікадзе нового покоління

Техніка і гаджети19 февраля 2024, 18:25 0

Франція планує протягом найближчих тижнів передати Україні дрони-камікадзе нового покоління.

Як передає Укрінформ, про це міністр збройних сил Франція Себастьян Лекорню заявив в інтерв'ю Le JDD.

«Проєкт розробки нового покоління дронів-камікадзе зараз перебуває на стадії тестування. Україна буде однією з перших, хто відчує переваги цих безпілотників протягом найближчих тижнів. Це також можливість випробувати нове покоління техніки в бою», - зазначив Лекорню.

Ще одним прикладом швидкого впровадження інновацій він назвав інтеграцію штучного інтелекту для гармат "Цезар" та подякував працівникам двох заводів Nexter, які зараз працюють у три зміни, щоб виробити обіцяні 78 гармат для України.

Щодо боєприпасів міністр відзначив, що вдалося збільшити підтримку, потроївши щомісячні поставки снарядів в Україну. «І зараз ми виробляємо 3000 снарядів на місяць. Однак цього обсягу все ще далеко не достатньо», - зауважив він. Лекорню також анонсував початок будівництва нового заводу з виробництва пороху, який «зможе забезпечити виробництво 150 000 снарядів на рік».

«Франція є однією з європейських країн, яка тренує найбільше українських солдатів: ми вже підготували 10 000 з початку війни, і до 2024 року ми підготуємо ще від 7 000 до 9 000 на загальних та спеціалізованих курсах»,- деталізував він.

За його словами, посилення військової підтримки в частині озброєння, технічного обслуговування обладнання та тренувань солдатів зафіксовано в двосторонній угоді, що була підписана президентами України та Франції у п’ятницю. Її завдання полягає в тому, щоб «Україна зберегла свою оборонну і контрнаступальну здатність».

Міністр наголосив, що між 2017 і 2030 роками військовий бюджет Франції подвоїться і зросте з 32 до 68 мільярдів євро.

«Кібератака, якої кілька місяців тому зазнала велика французька оборонна компанія, явно мала російське походження, мала на меті зірвати виробництво військової техніки для Франції та наших союзників», - твердить міністр.

За його словами, росія під керівництвом путіна займає дедалі агресивнішу позицію та збільшує загрози, зокрема, шантажує сировиною, ядерною зброєю, а також дестабілізує країну шляхом маніпулювання інформацією. «Як демократична країна, ми особливо чутливі до дезінформаційних операцій. Франція і Сполучені Штати стали жертвами таких операцій під час виборчих кампаній, що є основою наших демократичних процесів», - зауважив Лекорню.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях