Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Шмигаль: Підвищення тарифів на електроенергію не покрило її ринкової вартості

Економіка8 июня 2024, 13:20 0

Підвищення тарифів на електроенергію для населення в Україні не покрило її ринкової вартості.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" заявив Премʼєр-міністр Денис Шмигаль, передає кореспондент Укрінформу.

"Це підняття не покрило ринкову вартість. Ринкова вартість електроенергії коливається в районі 7-8 грн. Ми встановили тариф 4,32 грн, виходячи з найдешевшої собівартості Енергоатому та Укргідроенерго, це дві державні компанії, плюс входить собівартість доставки людям. Це найменша собівартість найдешевшої енергії, яка у нас в державі на сьогодні доступна. Ми її віддаємо людям", - сказав Шмигаль.

При цьому він нагадав, що нічний тариф залишається 2,16 грн.

На його думку, це буде стимулом для встановлення двозонних лічильників, щоб споживати більше електроенергії вночі, коли вона дешевша і доступніша.

"У будь-якому випадку, держава сплачує більше 90 млрд грн для того, щоб забезпечити цю неринкову ціну для населення", - сказав Шмигаль.

За його словами, покриття собівартості електроенергії дає можливість накопичення коштів зі сплати податків в бюджет двома державними компаніями, можливість проводити ремонтні роботи.

Так, як додав Шмигаль, вже ухвалено рішення про перерахування 1,5 млрд грн державній компанії "Центренерго" для ремонту двох зруйнованих росіянами електростанцій - Трипільської та Зміївської.

Також, за його словами, податки будуть переводитись у спеціальний фонд для виплати субсидій.

Крім того, як наголосив Премʼєр, субсидії будуть перераховані автоматично, для цього не треба подавати ніяких документів.

"Люди, які потребуватимуть субсидій вже в нових умовах, в новому тарифі, подають свої заявки, отримують свої субсидії. Ми збільшуємо цей спеціальний рахунок за рахунок сплати податків державними енергетичними компаніями і, відповідно, будемо також відшкодовувати, щоб вразливі верстви населення могли в повній мірі отримувати послуги, і вразливі категорії не відчували суттєвого впливу підняття тарифів", - сказав Шмигаль.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях