Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Галущенко: росія має бути виключена зі світових енергетичних ринків

Економіка15 ноября 2023, 18:25 0

росія має бути виключена зі світових енергетичних ринків. А окупація Запорізької АЕС доводить, що атомна галузь перебуває під загрозою.

Як повідомляє РБК-Україна, про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко заявив під час виступу на міжнародній конференції "Energy for the recovery of Ukraine".

За його словами, росія завдає ударів по енергосистемі України задля того, щоб помститись. Адже попри атаки на енергетику минулої зими Україна змогла налагодити експорт електроенергії до європейських країн. Це дозволяє країнам ЄС економити на споживанні російської енергетики.

Галущенко підкреслив, що здобутий досвід доводить необхідність посилення стійкості енергетичних систем шляхом нарощування внутрішніх потужностей і децентралізації генерації.

"І це один з пунктів представленої президентом Володимиром Зеленським "Формули миру" - енергетична безпека", - зазначив він.

Глава Міненерго наголосив на необхідності напрацювати нові механізми забезпечення ядерної безпеки.

"російська окупація найбільшої в Європі атомної електростанції, Запорізької АЕС, доводить, що ренесанс атомної галузі перебуває під загрозою. Найменший інцидент на ЗАЕС може зупинити інвестиції у розвиток сучасних ядерних технологій на глобальному рівні, переконаний міністр", - підкреслив він.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях