Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Оператор ГТС очікує на збільшення попиту на зберігання газу в підземних сховищах України

Економіка28 октября 2023, 10:15 0

Генеральний директор "Оператор ГТС України" Дмитро Липпа очікує на збільшення попиту на зберігання газу в підземних сховищах (ПСГ) країни в найближчі три-п'ять років.

За його словами, які цитує прес-служба компанії, ОГТСУ розвиває напрям із залучення іноземних трейдерів, зацікавлених у транспортуванні та зберіганні природного газу в Україні. Серед перспективних країн – Греція, Румунія, Азербайджан та Польща.

"У найближчі три-п'ять років ми прогнозуємо профіцит природного газу в південному регіоні Європи на рівні 10 млрд. куб. м, який може бути транспортований на зберігання в Україну", - сказав Липпа.

Водночас він зазначив, що наявні на сьогодні потужності на кордоні з Польщею поки що не достатні для забезпечення можливості транспортування великого обсягу газу.

"Але вони повністю бронюються - і це, безумовно, позитивний сигнал. Розвиток LNG-терміналів також створить у Польщі профіцит газу, який ми готові транспортувати до українських ПСГ", - додав він.

Липпа також повідомив, що пріоритетами у роботі оператора на сьогодні є оптимізація інфраструктури ГТС, зниження використання газу, удосконалення практики експлуатації та технічного обслуговування.

"Це напрями, які ми вже активно впроваджуємо, і які дадуть позитивний ефект у найближчому майбутньому. Наші європейські партнери називають це rightsizing - визначення оптимального, економічно обґрунтованого розміру роботи газотранспортної системи", - уточнив голова ОГТСУ.

За його словами, компанія також працює над переходом на мобільну модель обслуговування газорозподільних станцій.

"Імплементуємо прийнятий у Європі підхід: технічний фахівець приїжджає на об'єкт, проводить необхідні роботи та їде наступного. За три-чотири роки мають запровадити це по всій системі", - пояснив він.

Теги: ГТС, ПСГ

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях