Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Зеленська: До проєкту «Українська книжкова поличка» вже долучилися 50 країн

Соціум11 июня 2024, 18:25 0

Ювілейною країною проєкту «Українська книжкова поличка» стала Коста-Рика. Відтепер з творами української літератури можна ознайомитися в Національній бібліотеці столиці Коста-Рики Сан-Хосе.

Про це у Телеграмі повідомила дружина Президента України Олена Зеленська, передає Укрінформ.

«Ювілейною країною проєкту стала Коста-Рика. Відтепер українську літературу українською, іспанською та англійською мовами можна сміливо запитувати в Національній бібліотеці столиці Коста-Рики Сан-Хосе. Це також перша книжкова поличка в Центральній Америці. Дякую українському Посольству, бібліотеці й українській громаді країни, зокрема Асоціації сприяння культурі України та Коста-Рики та Асоціації українців у Коста-Риці, які долучилися до ініціативи», - розповіла Олена Зеленська.

За її словами, загалом за чотири роки існування цієї ініціативи українські книжки об’єднали земну кулю, з’явившись у бібліотеках Європи, Азії, Африки й обох Америк.

«Понад 50 тисяч книжок на 200 поличках дають знання про нас нашим друзям і спілкування з батьківщиною – українцям, які опинилися далеко від рідної домівки. А ще вони ведуть власну (і нашу спільну) визвольну боротьбу з російськими загарбниками та їхніми фейками, несучи правду про Україну, нашу культуру, історію», - відзначила Олена Зеленська.

Перша леді нагадала, що цього місяця українські книжкові полички отримали також: Словаччина – Обласна бібліотека міста Жиліна; Польща – головна бібліотека Рачинського міста Познань; Чорногорія – бібліотека Університету Донья Гориця; Болгарія – Одеська національна наукова бібліотека подарувала Національній бібліотеці Святих Кирила та Методія в місті Софії понад 70 книжок. З нагоди Міжнародного дня захисту дітей Посольство України у Швейцарії поповнило українськомовні полички бібліотеки міста Берна дитячою художньою літературою.

Теги: Зеленська

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях