Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Громадяни, які ухиляються від мобілізації або військового обліку, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність

Соціум16 мая 2024, 19:10 0

Відповідно до Законів України громадяни, які ухиляються від призову за мобілізацією або від військового обліку, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність згідно із законодавством.

Матеріал підготував "Апостроф".

Адміністративна відповідальність

Адміністративні стягнення накладаються у вигляді штрафу, якщо призовники ухиляються від виклику для перевірки військово-облікових даних.

Кримінальна відповідальність

Відмова від служби в Збройних Силах України, попри уточнення даних в ТЦК або СП, проходження військово-лікарської комісії та визнання придатним до військової служби, тягне за собою кримінальну відповідальність.

Це стаття 336 Кримінального кодексу України "Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період", згідно з якою особа карається позбавленням волі на термін від 3 до 5 років.

Який термін ув'язнення загрожує

Ступінь кримінальної відповідальності за ухилення від служби залежить від конкретної статті Кримінального кодексу України:

  • за статтею 335 "Ухилення від призову на строкову військову службу" – до 3 років позбавлення волі;
  • за статтею 336 "Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період" – від 3 до 5 років позбавлення волі;
  • за статтею 337 "Ухилення від військового обліку або спеціальних зборів" передбачено штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або покарання до одного року виправних робіт у разі ухилення військовозобов'язаного, резервіста від військового обліку після попередження, зробленого відповідним керівником ТЦК, керівниками відповідних органів СБУ, відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України.

За законом після попередження, у разі повторного порушення, настає кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях