Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Веніславський: Вже у червні електронний кабінет військовозобов’язанного запрацює повноцінно

15 мая 2024, 09:15 0

Вже незабаром набере чинності новий мобілізаційний закон, а військовозобов'язані громадяни отримають доступ до реєстру «Оберіг» через електронний кабінет. Спочатку цей сервіс працюватиме в тестовому режимі.

Про це повідомив в інтерв'ю NV член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Протягом 30 днів триватиме тестування, і вже у червні кабінет запрацює повноцінно. Федір Веніславський зазначив, що запуск е-кабінету збігатиметься з набранням чинності нового закону, і громадяни зможуть оновити свої дані, що буде вважатися виконанням вимог законодавства.

Електронний кабінет також стане доступним для українців за кордоном. Громадяни, які оновлять свої дані, зможуть знову отримувати консульські послуги, оскільки українські консульства тимчасово не приймають документи від чоловіків призовного віку. Українці, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, зможуть оновити обмежену кількість персональних даних, таких як місце фактичного проживання, засіб комунікації та відношення до військової служби. Після цього вони отримають згенерований QR-код, який буде доказом виконання вимог закону та дозволить отримувати консульські послуги за кордоном.

Реєстр «Оберіг» автоматично наповнюється інформацією з різних державних реєстрів, а також даними, зібраними працівниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. У реєстрі зберігається така інформація про людину: повне ім'я, місце проживання, дата народження, сімейний стан, відомості про членів сім'ї, місце роботи, судимість, відомості про освіту, реєстраційний номер облікової картки платника податків, присвоєна військово-облікова спеціальність, звання тощо.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях