Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Закон про мобілізацію: Жінки можуть піти на службу лише добровільно

17 апреля 2024, 09:15 0

Законопроєкт про мобілізацію, який вже підписав президент України, містить також деякі положення стосовно мобілізації жінок – умови закону визначають, що жінки можуть піти на службу лише добровільно.

Про це йдеться в тексті закону про мобілізацію.

Відповідно до нового законопроєкту, жінок можуть призвати на проходження військової служби лише за добровільною згодою.

Своєю чергою на військовий облік військовозобов’язаних повинні стати деякі категорії жінок, придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком (тобто від 18 до 60 років) і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти – здобули медичну або фармацевтичну спеціальність.

Ті жінки, котрі мають спеціальність або професію, "споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України", та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік, проте лише за їхнім добровільним бажанням.

Законопроєкт про мобілізацію визначає, що якщо жінки перебувають на військовому обліку, вони можуть бути призвані на військову службу чи залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час, проте також добровільно.

Натомість в мирний час вони можуть бути прийняті на військову службу чи долучитись в добровільному порядку (за контрактом) на службу у резерві – це також залежить від самостійного вибору.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях