Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

DW: Хмара пилу із Сахари йде в Україну

Соціум1 апреля 2024, 10:16 0

Хмара пилу із Сахари накрила Німеччину, Францію та Швейцарію, а 1 квітня переміститься на територію України.

Про це повідомляє DW.

Колосальних розмірів хмара із пустелі Сахара накрила Європу, огорнувши небо в разючий помаранчевий відтінок. Вона містить близько 180 000 тонн пилу, і вже охопила Німеччину, Францію та Швейцарію, а до 1 квітня має поширитися і на всю Україну.

Німецька метеорологічна служба попередила, що пил, який покриває Німеччину, буде видно навіть у великодню неділю. У Швейцарії швейцарська телекомпанія SRF зареєструвала у повітрі рекордну кількість пилу.

Експерти попереджають, що цей пил становить потенційну загрозу для здоров'я, особливо для людей з респіраторними захворюваннями, маленьких дітей та людей похилого віку. У Греції, де хмара вже накрила південний острів Кріт, місцеві органи охорони здоров'я випустили попередження, закликаючи ці вразливі групи населення обмежити свою діяльність на відкритому повітрі, оскільки рівень пилу в повітрі перевищив 50 мкг/м³.

Пилова хмара з Сахари є природним явищем, викликаним сильними вітрами, що піднімають пісок і пил із посушливих регіонів. Такі хмари можуть бути перенесені на тисячі кілометрів, досягаючи навіть таких далеких місць, як Карибський басейн та Південна Америка.

Проте в останні роки вчені відзначили збільшення інтенсивності та частоти пилових бур у Сахарі, що, на їхню думку, пов'язано зі зміною клімату. Підвищення температури призводить до більш сильної посухи, що, у свою чергу, робить пісок сухішим і ерозії, що легко піддається.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях