Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Гербст: Країни Європи можуть купували необхідну для України американську зброю і боєприпаси

Соціум1 марта 2024, 18:25 0

Затримка у військовій допомозі Україні з боку США може призвести до того, що держави Європи збільшать об'єми військової підтримки завдяки закупівлі американського озброєння. Про це в інтерв’ю для LIGA.net заявив експосол США в Україні (2003–2006), директор Євразійського центру Atlantic Council Джон Гербст.

Дипломат висловив думку щодо того, чи є реальною перспектива, щоб країни Європи чи G7 купували критично необхідну для України американську зброю і боєприпаси.

"Якщо Вашингтон не розв'яже питання допомоги за певний час, Європа даватиме вам більше, серед іншого, закупівлі зброї у СШA", – заявив Гербст.

Водночас він зазначив, що союзникам України необхідно розширити потужності й виготовляти більше зброї та боєприпасів.

Відповідаючи на запитання щодо того, чи ймовірна війна між НАТО та росією, Гербст заявив, що в Європі почали готуватися до можливого конфлікту. Крім того, російський диктатор володимир путін не раз лякав президента США Джо Байдена ескалацією і застосуванням зброї масового знищення.

"Це головна причина, чому США не посилають Україні потрібну сучасну зброю чи затягують процес. Але нам потрібно розв’язати проблему затримок допомоги США, це найкращий шлях до російської поразки. Байден розуміє потребу завадити російській перемозі в Україні. Але, на жаль, також боїться ескалації", – сказав Гербст.

Експосол вважає, що американський лідер ухвалює рішення з урахуванням страху, тому не посилає те озброєння, якого Україна потребує. А припинення допомоги з боку США дипломат назвав "катастрофою" для України.

Теги: Гербст

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях