Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

СБУ: Соратниця аксьонова отримала підозру через підготовку дітей з Криму до війни проти України

Соціум5 января 2024, 10:16 0

За матеріалами Служби безпеки України заочно отримала підозру ані григорян – заступниця очільника окупаційного "комітету молодіжної політики Криму". Вона готує дітей з Криму до війни проти України, повідомила пресслужба органу.

За даними СБУ, на цю "посаду" її призначили за особистої протекції гауляйтера сергія аксьонова в листопаді 2022 року для масового нав’язування проросійської пропаганди серед молоді.

григорян публічно закликає кримських школярів готуватися до війни проти України та вступати до російських військових училищ, зазначили правоохоронці. З такими наративами вона виступала перед сотнею учнів у кримському селищі Форосі на шкільних зборах восени 2023 року.

Також, зазначили в СБУ, жінка очолює "центр військово-патріотичного виховання "авангард", який створено окупантами на території півострова.

За даними уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, росіяни відкрили "навчально-методичний центр військово-патріотичного виховання" українських дітей "авангард" у жовтні 2023 року. Він розташований у Євпаторії, на базі дитячого оздоровчого табору "Гагарін".

Там російські інструктори навчають місцевих школярів 9-11 класів тактиці ведення бою та проводять з ними вогневу підготовку із застосуванням різних зразків стрілецького озброєння.

Крім військового "курсу", учнів "обробляють" ідеологічно, щоб сформувати у них вороже ставлення до України та підготувати до участі у бойових діях проти ЗСУ, наголосили в СБУ.

За даними спецслужби, щоб примусово залучити дітей до "авангарду", григорян дає прямі вказівки директорам шкіл та проводить відповідну роботу з батьками.

Слідчі СБУ заочно повідомили григорян про підозру за колабораційну діяльність та добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням функцій в окупаційних органах. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Наразі тривають комплексні заходи для притягнення її до відповідальності за злочини.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях