Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

На війну з Україною росія завербувала понад 100 тисяч ув'язнених

Соціум6 декабря 2023, 10:16 0

З початку повномасштабного нападу на Україну росія завербувала для відправлення на фронт понад 100 тисяч ув'язнених із виправних колоній.

Ці цифри виданню Newsweek надав засновник проєкту Gulagu.net Володимир Осєчкін. Він має велику мережу інформаторів у російській пенітенціарній системі.

Ці цифри також підтверджує виконавча директорка руху «Русь сидящая» Ольга Романова: за її даними, на фронт в Україну відправили 120 тисяч ув'язнених. «З них 50 тисяч завербував пригожин. Інші були завербовані Міністерством оборони. Число загиблих невідоме. Близько 50 тисяч ув'язнених зараз на волі», – розповіла Романова.

За словами Осєчкіна, минулого року група «вагнера» завербувала по всій росії понад 49,5 тисяч ув'язнених, а Міноборони цього року відправило на війну понад 52 тисячі зеків.

При цьому щотижня на фронті в Україні гине понад тисячу російських в'язнів. За підрахунками британської розвідки, із 290-350 тисяч загальних втрат російської армії ув'язнені можуть становити до 40 тисяч поранених та 20 тисяч убитих.

За словами експертів, опитаних виданням, масштаби вербування ув'язнених підкреслюють гостру нестачу людей, з якою зіткнувся кремль. Це також демонструє, що путін віддає перевагу «одноразовим кадрам», а не мобілізації міського населення, що може призвести до політичних наслідків.

Теги: війна

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях