Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Танки Abrams Україна планує використовувати для боїв наступної весни, - ЗМІ

24 ноября 2023, 09:15 0

Відправлений союзниками ще у вересні танк M1A2 Abrams в Україну, офіційний Київ планує використати для боїв наступної весни, коли будуть сприятливіші погодні умови. Про це йдеться у повідомленні Business Insider, який посилається на військових аналітиків.

«Оскільки фронт стабільний, українці, швидше за все, тримають їх (танки Abrams- «Главком») у резерві», – сказав Марк Канчіан, полковник морської піхоти США у відставці, який зараз обіймає посаду старшого радника Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

Канчіан допускає, що після отримання першої партії Abrams у вересні, Україна, швидше за все, змішала їх з американськими бойовими машинами піхоти M2 Bradley. Останні з’явилися в українському арсеналі раніше і вже встигли показати себе на полі бою. Американський експерт пояснив, що зараз, в зимових умовах, відправити невеликі групи Bradley і Abrams у бій було б «неефективним» і «важким» рішенням з логістичної точки зору.

Зима в Україні – це багнюка, дощ, мороз і сніг, через які бронетехніці буде дуже важко проїхати. Такі умови не дозволили здійснити жодного значного прориву минулої зими.

«Українські військові «чекатимуть слушного моменту», ймовірно, навесні, коли можна буде розпочати новий наступ», – сказав Канчіан.

Експерт з питань росії в Інституті дослідження війни (ISW) Катерина Степаненко зауважила, що її колеги поки що не бачили жодних доказів участі Abrams у боях. Вона погодилася з Канчіаном, сказавши, що дощ і бруд перешкоджають використанню важкої військової техніки.

Засновник European Resilience Initiative Center у Німеччині Сєргєй Сумленний вважає, що США запізнилися з відправкою танків Abrams. Він зазначив, що затримка у постачанні сучасних західних танків Україні дала російським військам достатньо часу, щоб побудувати добре укріплені оборонні лінії. Через багатокілометрові російські траншеї, ряди бетонних «зубів дракона» і мінні поля у західних танків мало шансів засвітитися на полі бою.

Сумленний навів приклад липневого наступу 47-ї механізованої бригади в Запорізькій області, де, за його словами, українські війська втратили чимало бронемашин Bradley. За даними військово-дослідницької групи Oryx, 34 зі 100 БМП Bradley, які передали США, були знищені.

«Це був єдиний випадок, коли українці використали західні бронемашини у лобовій атаці», – сказав Сумленний, додавши, що навряд чи українська армія захоче зробити це знову.

Він також зауважив, що зараз оборонні лінії окупаційних військ росії простягаються на більш ніж 1000 км. У таких умовах 31 танк Abrams - це надто мала кількість. І такі запаси бойових машин не зможуть зіграти «вирішальну роль» на війні.

«Це лише три танки на сто км, це смішно», – пояснив він.

Теги: Abrams

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях