Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Плетенчук: У Чорному морі росія використовує захоплені у Криму українські морські міни

Соціум27 октября 2023, 10:16 0

росія намагається влаштувати перешкоди для цивільного судноплавства у Чорному морі, використовуючи для цього захоплені у Криму українські морські міни. Про це у коментарі для Суспільного повідомив речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук.

Як сказав Плетенчук, окупанти зацікавлені у тому, щоб зірвати постачання українського зерна на світові ринки, тому влаштовують провокації у Чорному морі із використанням захоплених у Криму українських морських мін.

рф не подобається, що Україна відновлює цивільне судноплавство у Чорному морі, та створила новий коридор, на який росія не має жодного впливу, сказав Плетенчук. Тому окупанти періодично намагаються дискредитувати цей торговий шлях. Наприклад, запускають дрейфувальні міни в акваторію Чорного моря.

"Важливий момент, що вони досить часто використовують мінне озброєння, яке вони захопили у 2014 році в українському Криму, номенклатурно українське", – сказав речник ВМС.

Як наголосив Плетенчук, такі дії суперечать Конвенції ООН з морського права і є порушенням законів та звичаїв війни.

19 жовтня повідомлялося, що мінно-тральна група кораблів двох країн НАТО розпочала тралення акваторії Чорного моря на маршруті нового українського морського коридору.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях