Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

ISW: вагнерівці повертаються на війну з Україною

Соціум24 сентября 2023, 16:25 0

Розрізнені контингенти пвк "вагнера", ймовірно, повертаються до ведення бойових дій у лавах російської окупаційної армії в Україні. При цьому найманці не зможуть допомогти загарбникам відчутно переламати ситуацію на їхню користь на фронті.

Так вважають аналітики Інституту вивчення війни, передає РБК-Україна з посиланням на новий звіт ISW.

Експерти проаналізували повідомлення, що з'явилися, про повернення різних підрозділів "вагнерівців", щоб знову повоювати проти України.

На думку аналітиків, бойовики цього угрупування, швидше за все, несуттєво вплинуть на бойові можливості рф, не забезпечивши повного набору ефективності, який пвк "вагнера" мав як унітарна організація під керівництвом євгена пригожина та засновника даного угрупування дмитра уткіна.

У публікації наводиться заява колишнього голови Луганської обласної військової адміністрації Сергія Гайдая 23 вересня про те, що у цій області та на різних ділянках лінії фронту діють загони "вагнерівців".

Екс-чиновник також зазначив, що йому не відома чисельність бойовиків "вагнера" чи дані про організацію, під якою вони діють в Україні.

Як пишуть в ISW, джерело, пов'язане з пвк "вагнера", повідомило, що близько 500 найманців цього угруповання, включаючи тих, хто відмовився брати участь у повстанні 24 червня в рф, приєдналися до нової невстановленої організації, сформованої колишнім начальником відділу кадрів "вагнерівців". Воно також додало, що найманці, швидше за все, повернуться в Україну, щоби брати участь у боях на південному фланзі Бахмута.

Раніше експерти Інституту вивчення війни спостерігали повідомлення про те, що начальник відділу кадрів пвк "вагнера", раніше відомий як вадим в. "кришталь", намагається завербувати цих бойовиків у нову пвк для операцій в Африці.

"Такі повідомлення вказують на те, що сили "вагнера" роздроблені та навряд чи зможуть організуватися в згуртовану бойову силу або вплинути на бойові можливості росії, якщо вони повернуться до бойових дій в Україну", - йдеться у звіті.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях