Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Марчак: Українські біженці, які повертаються з-за кордону, зможуть звернутися за допомогою від держави

Соціум20 сентября 2023, 18:25 0

Українські біженці, які повертаються з-за кордону, зможуть звернутися за допомогою від держави через 15 днів перебування в Україні. У тому числі й ті, у кого зруйноване житло, або ж воно залишилося на окупованій території.

Про це повідомила перший заступник міністра соціальної політики України Дар'я Марчак в ефірі телемарафону 19 вересня.

«Зараз ми уточнюємо у проекті постанови врегулювання уряду так, щоб не було жодних спірних питань, щоб усі громадяни при поверненні з-за кордону, і які не мають місця проживання внаслідок руйнування будинку, або якщо житло знаходиться на окупованій території чи зоні бойових дій, то ці громадяни також мають право на призначення виплат для ВПО», – йдеться у заяві.

За її словами, ця допомога від держави потрібна для адаптації в країні і надаватиметься до моменту, коли сім'я зможе знайти роботу, орендувати житло.

«Ми вносимо зміни, що сім'я, яка повертається з-за кордону, зможе звернутися за виплатами протягом 15 днів після повернення. Таку норму передбачаємо, щоб убезпечити від міграції, коли людина приїжджає на вихідні, потім виїжджає до Європи та таким чином зберігає право на виплати в обох країнах одночасно», – сказала Марчак.

Для подання заяви на виплати потрібно звертатись до управління соцзахисту, або через «Дію».

Теги: Марчак

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях