Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Костін: Україна вперше в історії розслідує кібер- та екологічні злочини як воєнні

Соціум15 сентября 2023, 18:25 0

Генеральний прокурор Андрій Костін під час брифінгу заявив, що Україна вперше в історії розслідує кібер- та екологічні злочини як воєнні. Він наголосив, що ці типи злочинів мають бути визнані на рівні з іншими, щоб стримати будь-якого потенційного агресора, передає УНН.

"Зараз ми робимо те, чого раніше не робили. Ніхто не розслідував і не переслідував кіберзлочини, екологічні злочини, як ми це робимо зараз. Ось чому ми не тільки працюємо між собою, у партнерстві, але також залучаємо ширший рівень експертів з академічних кіл, різних людей, які можуть нам допомогти. Бо те, що ми робимо, – це вперше в історії, і ми не маємо права на помилку", - заявив Костін.

Він додав, що Офіс Генпрокурора буде продовжувати йти в цьому напрямку, щоб світ побачив, що кіберзлочинність - це "інструмент війни". Крім цього, Костін підкреслив, що шкода навколишньому середовищу також є воєнним злочином.

"(Прокурор МКС Карім Хан, - ред.) згадав про можливу дискусію про внесення змін до Римського статуту щодо кіберзлочинів як воєнних злочинів. Те саме стосується екоциду. Ми вже відкрили 12 справ про екоцид, тому що ці статті є в Кримінальному кодексі України", - розповів генпрокурор.

За його словами ці дискусії тривають для того, щоб не лише притягнути винних до відповідальності за злочини в Україні, а й для майбутньої правової системи міжнародного кримінального права.

"Щоб стримати будь-якого майбутнього агресора, щоб стримати будь-якого майбутнього військового злочинця. Тому, що вони будуть знати, що міжнародна система, яка переслідує та карає цей тип злочинів, існує та працює належним чином", - підсумував генпрокурор.

Теги: Костін

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях