Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Юсов: Ключові напрями російської пропаганди проти українців незмінні

7 сентября 2023, 09:15 0

Завдання російської пропаганди на нинішньому етапі війни – демотивувати і розколоти українців, заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України і Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов в інтерв’ю Укрінформу.

Юсов повідомив, що ключові напрями російської пропаганди і спеціальних інформаційно-психологічних операцій (ІПСО) проти українців незмінні: спробувати демотивувати, розколоти суспільство, підірвати довіру до Збройних сил і політичного керівництва України, гіперболізувати наявні українські проблеми.

“Наприклад, маніпуляції навколо красномовної теми корупції: “за що ви воюєте?”, “який сенс, якщо немає сенсу, здавайтеся”, “вони все вкрадуть”, “Америка вам не допоможе” і так далі. Ці наративи не спрацювали на початку повномасштабного вторгнення, але зараз росіяни намагаються методично доносити їх до українського суспільства”, - підкреслив Юсов.

Представник ГУР додав, що росія використовує в ІПСО різні чутливі для українців теми, зокрема тему військовополонених.

“Зверніть увагу, з яким звірячим маніакальним смаком вони підхоплюють і транслюють всі, навіть найменші, публічні акції родин українських військовополонених. Для російської пропаганди немає нічого святого. Демотивувати і розколоти українців – це їхнє завдання. І, на жаль, в Україні є люди, які свідомо або несвідомо продовжують час від часу підхоплювати російські пропагандистські наративи”, - наголосив він.

Юсов підкреслює, що російська ІПСО значно активізувалася з початку контрнаступу. Наприклад Телеграм-канали написали, що вже точно відомі день і час підриву Запорізької атомної електростанції, а українські ЗМІ поширюють такі повідомляння, хоч і спростовують потім. Доки з'являються спростування, можуть поширюватися панічні настрої.

Теги: Юсов

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях