Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Переважна більшість респондентів на окупованих територіях впевнені, що їх область має бути невід’ємною частиною України

25 августа 2022, 19:00 0
Поделиться

За результатами соціологічного дослідження, проведеного дослідницькою компанією «Active Group» на тимчасово окупованих територіях України у серпні 2022 року, переважна більшість респондентів впевнені, що їх область має бути невід’ємною частиною України, а їх добробут і безпека значно погіршилися з моменту окупації.

Відповідаючи на запитання «Наскільки, на вашу думку, справедливі та виправдані дії російської федерації у південних та східних областях України? (1 – справедливі та виправдані, 10 – категорично незаконні, несправедливі та невиправдані)?» половина опитаних (49,5%) відповіли, що дії категорично незаконні, несправедливі та невиправдані. Чверть респондентів (25,9%) поставили 9 балів з 10 незаконності і несправедливості, 15,6% опитаних поставили 8 балів. Виправдовують дії окупантів 3,1% опитаних, від 2 до 7 балів поставили від 0,2% до 1,5% респондентів.

Респондентів попросили оцінити обґрунтованість територіальних претензій російської федерації на їх область: 72,7% відповіли, що претензії абсолютно не обґрунтовані, 2%, що претензії скоріше не обґрунтовані. Проте 9,9% вважають претензії росії обґрунтованими, а 15,4% не змогли визначитися з відповіддю.

Щодо запитання «Яке з нижчеперелічених тверджень найбільше відповідає вашій думці?, то 61,5% респондентів відповіли, що «Моя область має бути невід’ємною частиною України», 6,8% висловили думку, що «Моя область має бути частиною України за умови федералізації», 0,9% – «Моя область має стати незалежною державою/частиною нової незалежної держави», 6,8% – «Моя область має стати частиною російської федерації», 10,3% – «Мені все одно в якій країні буде моя область». Не визначилися з відповіддю 13,6% опитаних.

Відповідаючи на запитання «Якщо російська федерація проводитиме референдум у вашому місті, ви підете на нього (для мешканців частини України, контрольованої рф)?», то 81,8% відповіли, що не підуть і лише 9% сказали, що підуть, не вирішили 9,2% респондентів.

Дослідження проводилось компанією «Active Group» 4-8 серпня 2022 року комбінованим методом з застосуванням всіх можливих засобів зв’язку з дотриманням безпеки відповідаючих – телефонне інтерв’ю (за допомогою мессенджерів: вайбер та телеграм), самозаповнення анкет, “сніжний ком”.

Географія: тимчасово окуповані території України.

Загалом опитано 600 респондентів.

Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,9%.

Поделиться

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Мы в соц.сетях