Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Що таке ЕКГ і для чого вона потрібна

28 марта 2024, 15:24 0

ЕКГ або електрокардіографія – це процедура, що використовується для оцінки роботи серця, шляхом реєстрації електричних сигналів, які воно генерує під час своєї роботи. ЕКГ Харків ціна цілком прийнятна, якщо мова йде про процедуру в Медичному центрі здоров’я. Вона абсолютно безболісна та не потребує складної підготовки. Під час ЕКГ малі електроди фіксують на кінцівках та грудях. Таким чином вони реєструють електричні сигнали, які відображаються на папері або екрані комп'ютера у вигляді графіка.

ЕКГ – дуже корисна процедура з точки зору інформативності. Цей метод дозволяє лікарю оцінити ритм серця, частоту пульсу, а також виявити можливі аномалії серцевої діяльності, такі як аритмія, ішемічна хвороба серця, патологічні зміни в структурі серця та інші патології. ЕКГ є швидкою та неінвазивною процедурою, яка найчастіше використовується для перевірки серцевого здоров'я та діагностики серцевих захворювань.

Коли роблять ЕКГ

Електрокардіографія може бути проведена у різних ситуаціях і за різних обставин. Основні випадки, коли вона рекомендована:

  • Планові медичні обстеження

Лікар може призначити ЕКГ, як частину щорічного огляду, для перевірки серцевого здоров'я пацієнта, навіть якщо він не скаржиться на серцеві проблеми.

  • Діагностика наявної симптоматики

Якщо пацієнт скаржиться на симптоми, що можуть вказувати на проблеми з серцем, такі як біль у грудях, запаморочення, підвищений пульс, лікар може призначити ЕКГ, щоб впевнитися у наявності чи відсутності аномалій.

  • Під час екстрених ситуацій

ЕКГ проводять швидко, негайно, невідкладно в екстрених ситуаціях, наприклад, коли є підозра на серцевий напад чи інші серцеві недуги. Процедура дозволяє оцінити стан серця для визначення схеми подальшого лікування.

  • Передопераційна діагностика

Перед хірургічним втручанням або іншими медичними процедурами лікар може призначити ЕКГ для оцінки стану серця пацієнта та можливих ризиків під час маніпуляцій.

  • Медичний моніторинг

У деяких випадках, особливо при хронічних серцевих захворюваннях, або після серцевого нападу, пацієнтам можуть бути призначені регулярні ЕКГ для моніторингу стану їх серця та ефективності лікування.

У кожному конкретному випадку необхідність проведення електрокардіографії визначається лікарем на підставі клінічних симптомів, медичної історії та інших факторів.

ЕКГ: особливості процедури

Електрокардіографія досить швидка та неінвазивна. Пацієнт не потребує підготовки перед проведенням ЕКГ, втім, важливо попередити медичного працівника про будь-які лікарські засоби або дієтичні додатки, якщо він їх приймає. Фахівець має знати й про всі проблеми, пов’язані з роботою серця.

Зайшовши до кабінету ЕКГ пацієнт лягає на стіл та відкриває доступ до грудної клітки. Медичний працівник розміщує на ній електроди (маленькі металеві датчики). Він встановлює їх на кінцівках, іноді також і на голові. Під час процедури пацієнт повинен залишатися спокійним та непорушним. Медичний працівник підключить електроди до апарату, який зафіксує електричні сигнали, що генеруються серцем.

Процедура зазвичай триває всього кілька хвилин. Після завершення зняття ЕКГ медпрацівник чи кардіолог аналізує результати. Їх можуть зафіксувати в медичній книзі пацієнта для оцінки динаміки. Електрокардіографія – не та процедура, якої варто боятися.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях