Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Самостійне вивчення англійської мови: чи може воно бути ефективним

6 марта 2024, 11:31 0

Сьогодні все більше людей замислюється про те, щоб узятися за самостійне вивчення англійської. Адже знання цієї мови стає все більш необхідним, але сучасний темп життя не багатьом дає змогу виділяти час на заняття в конкретні дні та час без шкоди для себе. До того ж самонавчання англійської мови - це насамперед знання, яке можна отримати, сидячи в рідному кріслі вдома. Воно може бути ефективним, головне - знайти відповідний спосіб. Тоді процес приноситиме не лише користь, а й задоволення. Команда English Prime розповість більше про те, як правильно все організувати.

З чого слід почати?

Це невеликий перелік корисних порад, які варто взяти до уваги:

  • Визначитися з метою. Насамперед важливо визначитися - хочеться поповнити словниковий запас, поліпшити знання граматики або розмовну мову? Можливо, знання англійської потрібне по роботі чи хочеться дотягнути рівень просто до середнього, щоб вільно подорожувати? Від конкретної мети залежатимуть усі подальші дії.
  • Знайти навчальні ресурси. Будь-які джерела будуть корисними для самостійного вивчення англійської. Але не варто відразу ж скуповувати всі самовчителі поспіль або встановлювати з десяток додатків на планшет. Це лише сильніше заплутає і підвищить ризик кинути навчання.
  • Займатися регулярно. Бажано проводити заняття не менше 2 разів на тиждень, хоча б по годині. При цьому потрібно скласти розклад занять. Якщо графік поки не виходить конкретизувати за часом, на перших порах вистачить і знання про те, що потрібно виділити годину протягом дня. В ідеалі, звичайно ж, займатися щодня мінімум по 30 хвилин. Це дасть змогу сильно прискорити прогрес.
  • Уникати перевантажень. Слід пам'ятати про те, що навчання - це тривалий процес. Тому не варто з перших же кроків намагатися перестрибнути через власну голову. Забігати вперед уже зараз не має сенсу, адже там буде багато всього незрозумілого. Та й заняття багато годин поспіль одним і тим самим можуть дуже швидко вбити бажання продовжувати рухатися далі. Поступовість і послідовність дуже важливі.
  • Застосовувати отримані знання. Теорія - це добре, але без практики результату не буде. Тому варто за можливості проговорювати речення з освоєними граматичними конструкціями вголос або писати короткі тексти з ними.
  • Подружитися з англійською мовою. Насправді це справді можливо, і цю пораду викладачі часто дають своїм студентом. Щоб навчання нової мови пішло як по маслу, потрібно перейнятися нею. Полюбити її плюси, прийняти мінуси, думати про неї частіше і проводити разом якомога більше часу (хоча б по пів години щодня або ж мінімум по годині двічі на тиждень). Тільки в такий спосіб вдасться сповна насолодитися всіма тонкощами та перевагами англійської, а процес навчання ніколи не викликатиме відторгнення.

Самостійне навчання, залежно від мовного рівня

Думати, що на перших порах самостійне вивчення англійської мови пройде добре без читання додаткової літератури - помилка. На самому початку можна приступити до адаптованих книг, а далі - поступово підвищувати планку. Завдяки поширеності англійської, знайти такі екземпляри онлайн або офлайн не створить великих труднощів. Чудовим варіантом на початковому рівні стануть також книжки з аудіо, коли можна бачити текст перед очима та одночасно слухати вимову. Ще один варіант - книги з подвійним викладом, коли на одній сторінці текст англійською, а на іншій - у перекладі. Як видно, вибрати є з чого.

Дотягнувши до рівня В1, варто перемикнутися на англомовні журнали. Наприклад, про моду, подорож, бізнес тощо. Сучасних видань публікується безліч, на будь-який смак і колір. Вибір улюбленої тематики тільки підкріпить інтерес до читання.

З іншого боку, вивчаючи мову, важливо все ж не забувати про розвиток усіх інших навичок. Інакше в підсумку вийде так, що зрозуміти співрозмовника можна легко, а ось висловити власні думки вже набагато складніше. Примітно, що для багатьох тих, хто вивчає іноземну мову, найскладнішим є саме це - говоріння або писання на вільну тему. Тому повноцінне освоєння цих навичок сильно впливає на підвищення рівня мовознавства.

Англійська мова онлайн - чому не всім вдається вивчити - для вінничан :  20:10:2022 - 20 хвилин Вінниця

Складання програми для самостійного навчання англійської

Щоб розпочати вдома уроки з вивчення англійської мови, потрібно ретельно вибирати ресурси, які допоможуть розвивати всі навички рівномірно. Це може бути сайт мовної школи з можливістю самостійного навчання та виконанням вправ, мобільні додатки або відеоуроки у вільному доступі.

Навчання обов'язково має бути систематизованим. Якщо часто "перескакувати" з одного на інше, то не вийде ні запам'ятати вже пройдений матеріал, ні засвоїти новий. Приміром, можна знайти канал із відеоуроками, проходити по 1-2 уроки на день, а як додаткові заняття вибрати звичайні або аудіокниги, що відповідають поточному рівню знань. 

Тільки тоді самостійне навчання дійсно принесе користь і буде ефективним.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях