Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Служби доставки їжі: коли вони з’явилися

5 января 2024, 00:09 0

Сьогодні кожен бажаючий може замовити в Києві суші доставку від БагатоЛосося, а також додати до замовлення будь-яку іншу їжу. Компанії, що пропонують подібні послуги стали звичною частиною нашого життя. Всього один телефонний дзвінок і, кур’єр примчиться з улюбленими стравами. Для замовлення можна також скористатися функціоналом ретельно продуманого сайту, на сторінках якого розміщені якісні фотографії, склад страв та інша цікава й корисна інформація. Сфера доставки готової їжі постійно розвивається та вдосконалюється, щоб задовольнити потреби споживача.

Ще в давнину послуги доставки були актуальними. Чи варто ж дивуватися, що в наш час ними користується ледь не кожна людина. Це дуже зручно – достатньо зачекати якісь 30-60 хвилин і, улюблені суші будуть на столі.

Про що говорить історія

Вважається, що перші служби з доставки (у звичному для нас вигляді) з’явилися в 50-х роках минулого століття. Де? На Заході! Проте, більш ретельний аналіз дозволить виявити риси схожості в явищі, що було типовим для Індії наприкінці XIX століття – «даббавала» – рознощики їжі. Вони складали страви до спеціальних металевих судочків, які називалися «дабба», ось звідки походить.

Цікаво, та система «даббавал» цілком успішно функціонує і в наш час. Вона дещо еволюціонувала, та й досі залишається унікальною. В чому її особливість? В координації дій між рознощиками їжі. Основана вона на візуальних символах та кольорі. Не зважаючи на це, рознощики не плутаються. Помилки в доставці, так, зустрічаються – близько однієї на 8 мільйонів замовлень.

Популяризація послуг з доставки їжі на Заході відбувається на початку ХХ століття, однак активний розвиток даної сфери настає в 50-х роках. Що цьому сприяє? Еволюція засобів зв’язку. Поява телефонів, а згодом й інтернету принесла свої плоди. Як і раніше, ці засоби активно застосовуються в процесі оформлення замовлень.

В більшості країн компанії з доставки їжі з’явилися в період, коли вони активно відновлювалися після Другої світової. В США послуги популяризувалися завдяки італійським емігрантам, котрі почали активно відкривати піцерії. Подібний сервіс з’явився й у мережах фаст-фудів. В Японії, Китаю, Тайланді кур’єри доставляли споживачам традиційні страви за спрощеними рецептурами. Європейці ж найбільше уподобали доставку піци та суші.

А що можна сказити про служби доставки в Україні? Перші серед них з’явилися після розпаду Радянського Союзу. Звісно, в той час інтернет був доступним лише для обраних, тож замовляли їжу по телефону чи під час особистого відвідування певного закладу. А ось з початком 2000-х почали з’являтися компанії, що доставляли їжу на будь-який смак, як от БагатоЛосося, де можна замовити різні страви – супи, салати, роли, суші та десерти – неймовірна смакота і вся в одному місці. Замовляйте, щоб насолодитися улюбленим смаком!

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях