Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Утеплення квартири на останньому поверсі: ефективні методи та переваги

26 апреля 2024, 14:37 0

Як утеплити квартиру на останньому поверсі

У багатоповерхових будинках не всі квартири перебувають у рівних температурних умовах - у більш уразливому становищі опиняються крайні поверхи, кутові приміщення. Стелі під самим дахом зазвичай служать додатковим джерелом холоду взимку і спеки влітку, тому утеплення квартир на останньому поверсі є особливо актуальним. Якісно утеплені стіни і стеля допомагають значно підвищити комфорт проживання і зменшити суми комунальних платежів. У переважній кількості випадків утеплення фасадів проводиться методом промислового альпінізму.

Плюси методу промислового альпінізму

Промисловий альпінізм - це найбільш маловитратний і оперативний спосіб проведення висотних робіт, тому в утепленні фасадів будівель він є найбільш популярним. Широкого поширення цей метод набув завдяки таким перевагам:
 • Універсальність. Промислові альпіністи використовують прийоми скелелазіння, що дають змогу працювати на будь-яких висотах і в обмежених умовах, де інші способи ведення висотних робіт застосувати неможливо.

 • Економічність. Послуги промислових альпіністів більш доступні за ціною, оскільки відсутні вкладення в дорогу спецтехніку і зведення будівельних риштувань. Якщо Вас цікавить ціна на послуги з теплоізоляції стін, ви можете ознайомитися з ними за цим посиланням: https://alpindustriya.com.ua/ua/tsiny-na-uteplennja-fasadiv/

 • Мобільність. Швидке закріплення і зняття альпіністського спорядження, оперативне переміщення верхолазів по мотузках значно скорочують терміни проведення висотних робіт. Особливо якщо йдеться про утеплення квартир на останньому поверсі, адже вони знаходяться під самим дахом, де закріплюється оснащення.

 • Мінімум впливу на навколишнє середовище. Промисловий альпінізм не шкодить екології, як спецтехніка, що працює на газу, не створює шуму і незручностей оточуючим.

Промислові альпіністи - це кваліфіковані будівельники-висотники, які володіють усіма секретами застосовуваних технологій і забезпечують високу якість і довговічність утеплення фасадів.

Що дає утеплення квартир на останньому поверсі

Залежно від конструктивних особливостей багатоповерхівки квартири на останньому поверсі можуть мати:
 • Стеля, що є основою плоскої покрівлі будинку.

 • Скатну покрівлю над верхнім перекриттям за відсутності технічного поверху.

 • Неопалюване технічне горище.

 • Опалювальне технічне горище.

Ці варіанти розташовані в порядку від гіршого до кращого. За відсутності технічного поверху влітку покрівля розжарюється на сонці, і у квартирі панує нестерпна спека. Становище погіршують південні вікна, не затінені кронами дерев. У таких випадках навіть встановлення кондиціонера не усуває проблему повністю, хоча рахунки за електроенергію можуть зростати на порядок.

Взимку і в міжсезоння основною проблемою останніх поверхів є вогкість і цвіль у приміщеннях. Крім недостатньої теплоізоляції стін і стелі, на останніх поверхах додається проблема поганої вентиляції через ослаблення тяги у вентиляційному каналі, не кажучи вже про такі неприємності, як протікання покрівлі та негерметичні міжпанельні шви. Через холод і вогкість доводиться збільшувати витрату теплоносія в разі автономного опалення або активно використовувати електрообігрівачі - в разі централізованого, що призводить до різкого зростання плати за газ або електроенергію.

Наявність технічного горища частково згладжує ці проблеми, особливо, якщо воно опалювальне. Повністю позбутися проблем з теплоізоляцією і зменшити витрати на опалення та кондиціонування допоможе утеплення квартири на останньому поверсі. Підхід до вирішення цього завдання має бути комплексним.

Утеплення квартир останнього поверху промисловими альпіністами

Для якісного утеплення квартири на останньому поверсі промислові альпіністи виконують наступний комплекс необхідних робіт:
 • Герметизацію міжпанельних швів і тріщин у панелях. Погано утеплені і негерметичні стики панелей взимку промерзають і утворюють містки холоду, що зумовлює появу вогкості і цвілі в кутах. Тому перш ніж приступати до утеплення стін, за необхідності проводиться ремонт тріщин і герметизація міжпанельних швів.

 • Утеплення стелі. Теплоізоляцію стелі, як правило, виконують зовні. Якщо над стелею розташований технічний поверх, то плити утеплювача монтують на ділянку підлоги, що знаходиться над квартирою. За відсутності технічного горища утеплюється плоска покрівля або перекриття, якщо дах скатний.

 • Ремонт покрівлі. Якщо протікає дах технічного поверху або скатна покрівля над перекриттям, то перш ніж виконувати утеплення стелі, дах потрібно відремонтувати, щоб захистити утеплювальний шар від проникнення вологи. Плоску покрівлю, що протікає безпосередньо над стелею, ремонтують одночасно з утепленням, замінюючи ділянки пошкодженого утеплювача і укладаючи ще один утеплювальний шар з покриттям полімерно-бітумними рулонними матеріалами.

 • Утеплення стін. Найчастіше стіни житлових багатоповерхових будинків утеплюють зовні плитами пінопласту за технологією мокрого фасаду з нанесенням армуючого шару і декоративної штукатурки.

Після утеплення стін і стелі їхня теплопровідність зменшується в рази, що перешкоджає витоку тепла взимку і проникненню спеки влітку. Належну увагу необхідно також приділити утепленню вікон і вхідних дверей. Для запобігання вогкості потрібно забезпечити примусову вентиляцію, встановивши в отворі вентиляційного каналу витяжний вентилятор.

Висновок

Недоліки квартир на останніх поверхах значною мірою усуваються утепленням стелі та стін промисловими альпіністами. У результаті цих заходів підвищується комфорт проживання і значно зростає енергоефективність квартири, тобто знижується витрата енергії, необхідної для підтримання комфортної температури в приміщеннях. Завдяки зменшенню плати за енергоносії витрати на утеплення квартири на останньому поверсі окупаються протягом 3-5 років.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях