Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Тонкощі ремонту: чим обшити стіни, стелю та підлогу

24 ноября 2021, 09:17 0
Поделиться

Наскільки довготривалим буде ефект від ремонту квартир залежить від маси різнотипових факторів. Серед них далеко не останню роль відіграє якість обшивки внутрішніх та зовнішніх поверхонь. На ринку можна знайти чималу кількість матеріалів з характеристиками на будь-який смак. Котрі із них користуються найбільшою популярністю?

ДСП, МДФ та ОСП

З чого почати? Певно – зі відомих деревинно-стружкових плит. Як їх роблять? Стружки зі смолами перетворюються в плити завдяки гарячому пресуванню. Матеріал використовують для внутрішніх робіт, хоча він має у своєму складі меламін та формальдегіди, тобто є екологічно небезпечним. Чому його купують для обшивки кімнат? Річ у тім, що ДСП:

  • має низьку вартість;
  • характеризується високою щільністю;
  • не створює проблем під час обробки.

Разом з тим потенційну небезпеку несуть лише його відкриті краї.

Окрім стін, деревинно-стружковими плитами також обшивають дах. За їх допомогою створюють міжкімнатні перегородки та підлогу. Серед недоліків ДСП варто виділити низьку вологостійкість. Загалом же, МДВ – плита зі стружки з лігніном, що має середню щільність, є більш цікавим варіантом. Біостійка та екологічна речовина у складі гарантує відмінний захист від плісняви. Разом з тим, матеріал міцний та вогнестійкий, а рівень його гідроізоляції вищий ніж у ДСП. З нього роблять меблі, покриття для підлоги та настінні панелі.

Чи мають деревинно-волокнисті плити недоліки? У кожному матеріалі можна знайти, як позитивні, так і негативні якості. МДФ же виділяє шкідливі речовини під час горіння чи розпилювання.

Методом пресування стружки, з використанням смоли в якості клейкого елемента, виготовляють ОСП. Різнобічне розташування стружки в зовнішніх та внутрішніх шарах – запорука високої міцності матеріалу, яка в 3 рази більша порівняно з аналогічним показником у МДФ. Що цікаво, орієнтовано-стружкові плити, не зважаючи на міцність, не втрачають власної гнучкості. Тому вони відмінно підходять для обшивки поверхні з нестандартними параметрами. Це можуть бути не лише стіни та стеля звичайних квартир, а й мансарди. ОСП гарно підходять для монтажу основи під покриття для підлоги і створення каркасу для огорож. Вартість матеріалу достатньо низька. Він вологостійкий та простий у використанні.

ЦСП, гіпсові та фібролітові плити

Для зовнішнього облицювання чи обшивки кімнат з підвищеним рівнем вологості доцільно використовувати цементно-стружкові плити, адже вони водостійкі. Вогнетривкий матеріал замовляють для вирівнювання підлоги і стін приміщень з високим рівнем пожежонебезпеки. ЦСП мають гладку поверхню. Їх легко розпилювати та штукатурити.

Прекрасною альтернативою ЦСП стане фібролітова плита. Міцний та біостійкий матеріал характеризуються низьким рівнем горючості. Його використовують для тепло- і шумоізоляції приміщень з вологістю до 75%. Складається фібролітова плита з довгої та тонкої деревної стружки, цементу та речовини на магнезіальній основі. Ці компоненти – гарант високої вогнестійкості. Навіть під час прямого впливу, полум’я не деформує плиту, а лише залишає на ній шар кіптяви. Що цікаво, процес не супроводжується неприємним запахом чи виділенням токсичних речовин. Фібролітові плити мають невелику вагу, легко розпилюються і гарно поєднуються з будь-якими матеріалами, що використовуються для оформлення приміщень.

Для монтажу міжкімнатних перегородок та підвісних стель часто купують недорогі гіпсові плити. Вони практичні та екологічні. Чим відрізняються від гіпсокартону? Підвищеною жорсткістю. Матеріал не боїться високої температури, та надто чутливий до підвищеної вологості. Навіть якщо модель вологостійка, з великою вірогідністю вона швидко втратить свій першопочатковий вигляд після намокання.

Які ж матеріали краще використовувати для обшивки стін та стелі? А для підлоги? Спеціалісти компанії Капітель допоможуть клієнту зробити правильний вибір. Вони до дрібниць продумають дизайн-проект та здійснять ремонтні роботи будь-якої складності з урахуванням його смаків і вподобань.

Поделиться

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях