У четвер, 19 червня, парламент Фінляндії проголосував за вихід країни з Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін на тлі занепокоєння щодо військової загрози з боку сусідньої росії.
Про це повідомляє Reuters та місцеве видання Yle.
Як зазначається, рішення ухвалили переважною більшістю голосів: 157 голосів «за» і 18 «проти». Ще 24 законодавці були відсутні.
Комітет із закордонних справ підтримав ініціативу уряду, наголосивши, що протипіхотні міни є важливим елементом оборонної стратегії країни.
Рішення щодо виходу Оттавської конвенції Фінляндія прийняла ще у квітні через ризики з боку росії. Фінляндія має спільний кордон із росією протяжністю близько 1300 кілометрів.
Як зазначається, президент країни Александер Стубб вже підтримав рішення про вихід із конвенції. Відповідне рішення набуде чинності через шість місяців після того, як Фінляндія офіційно повідомить про це Організацію Об’єднаних Націй.
«Реальність у підсумку така: нашим сусідом є агресивна, імперіалістична держава під назвою росія, яка сама не є учасником Оттавського договору і яка безжально використовує протипіхотні міни», – заявив він.
Міністр оборони Фінляндії заявив, що метою виходу з угоди є захист цивільного населення і мінімізація втрат людських життів.
«Захист від російської загрози є пріоритетом», – написав він у соцмережі Х.
Комментарии
0Комментариев нет. Ваш может быть первым.