Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Шеппс назвав російсько-українську війну екзистенційною битвою за демократію

Політика20 мая 2024, 17:24 0

Міністр оборони Британії Грант Шеппс в інтерв'ю BBC назвав російсько-українську війну екзистенційною битвою за демократію, але додав, що Захід не збирається напряму вступати в неї.

"Відкладаючи те, що ми маємо робити, — і фактично вже робимо, зокрема завдяки діям Конгресу США, ми ризикуємо зробити саме те, про що турбується президент Зеленський", — сказав міністр у відповідь на запитання, чи не створює Захід тупикову ситуацію у війні із росією.

Президент України назвав нинішню ситуацію безглуздою: з одного боку, Захід не хоче, щоб Україна програла війну, а з іншого – боїться поразки росії.

"Я думаю, що для Заходу це безглуздо. Ми повинні зрозуміти, що перебуваємо в стані екзистенційної битви за те, як ми керуємося світовим порядком, і за саму демократію", – сказав Шеппс.

"Фактом є те, що затримка з надсиланням додаткової допомоги [Україні] — і тут, очевидно, Конгрес США зволікав із цим — створила паузу, протягом якої, наприклад, путін просунувся чи спробував просунутися на Харківщині", – сказав британський міністр.

При цьому Великобританія не має наміру вступати у прямий конфлікт із росією, зазначив міністр оборони. Відповідаючи на запитання, чому Велика Британія та США збивають ракети, спрямовані на Ізраїль, а російські, націлені на Україну, ні, Шаппс відповів, що ці конфлікти відрізняються один від одного.

"Ми не хочемо вступати в прямий конфлікт з росією... ми не збираємося вступати в цю війну", – додав міністр.

Теги: Шеппс

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях