Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Делегація рф заблокувала засідання Форуму безпекового співробітництва

Політика16 мая 2024, 19:26 0

Делегація рф у середу у черговий раз заблокувала засідання одного з постійно діючих директивних органів ОБСЄ - Форуму безпекового співробітництва (ФБС).

Про це власному кореспонденту Укрінформу повідомили у Постійному представництві України при міжнародних організаціях у Відні.

"росія демонструє деструктивні підходи стосовно ОБСЄ та послідовно і цілеспрямовано руйнує цю міжнародну організацію. російською делегацією у середу було вчергове заблоковано проведення Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ. Наразі рф - єдина країна в організації, яка вдається до таких кроків", - заявили у місії.

Було вказано на те, що причина таких дій росіян є очевидною – "тотальна підтримка України на майданчику Організації, як з боку країн-учасниць, так і з боку керівних органів, а також неможливість росії змінити існуючий стан справ".

Попри такі дії російської делегації, Хорватське головування у ФБС ОБСЄ все ж провело у середу захід в альтернативному форматі – консультацій. "Під час нього країни-учасниці ОБСЄ рішуче засудили російську агресію та висловили готовність надавати підтримку Україні стільки, скільки буде потрібно", - повідомили в українській місії.

Нагадаємо, Форум безпекового співробітництва та Постійна рада є постійно діючими директивними органами ОБСЄ, які засідають у Відні на щотижневій основі за участю делегацій усіх країн-учасниць. Форум уповноважений розглядати питання військово-політичного виміру діяльності Організації з метою зміцнення військової безпеки та зменшення ризиків конфліктів у Європі. Триваюча російська агресія проти України є одним з головних питань порядку денного ФБС з 2014 року.

Головування у Форумі проходить на ротаційній основі і триває 4 місяці. Нині головує Хорватія.

російська делегація неодноразово використовувала різні процедурні питання для блокування засідань Форуму.

Теги: ОБСЄ

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях