Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Корнійчук: Ізраїль отримує від США допомогу у рамках укладеної безпекової угоди ще у 1952 році

Політика18 апреля 2024, 10:16 0

Ізраїль отримує від США допомогу у рамках укладеної ще у 1952 році безпекової угоди, яку кожні 5-10 поновлює та покращує. Згідно з нею, Сполучені Штати й інші країни надають військово-технічну підтримку, доступ до технологій та спільних виробництв, розповів в інтерв’ю «Главкому» посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.

«Першу безпекову угоду зі Сполученими Штатами Ізраїль підписав у 1952 році минулого століття, і кожні 5-10 років поновлював ці угоди і покращував їх. На сьогодні у них діє четверта десятирічна угода, підписана у 2017 році. Вона передбачає отримання протягом 10 років в оборонний бюджет Ізраїлю $38 млрд, тобто $3,8 млрд на рік. Крім того, йдеться про надання повного доступу до технологій», – зазначив дипломат.

Корнійчук підкреслив, що уважно відслідковував, як вибудовуються безпекові гарантії в Ізраїлі, і додав, що вони лягли в основу угод, які уклала Україна з британцями та французами.

«Тобто ми діємо за тим самим принципом. За безпековими угодами ані Сполучені Штати, ані інші партнери не зобов'язуються воювати на території Ізраїлю. Але вони надають військово-технічну підтримку, доступ до технологій, спільних виробництв. Американці розташовують на декількох складах на території Ізраїлю велику кількість боєприпасів, які той може використати в разі необхідності. За діючою угодою ліміт цих боєприпасів оцінюється в $1,8 млрд, хоча, мабуть, на території Ізраїлю їх вже зараз і нема», – розповів посол.

Дипломат також наголосив, що в Ізраїлю, на відміну від України, є ядерна зброя, хоча офіційно країна про це не говорить. Окрім того, зазначив Корнійчук, Ізраїль ніколи не хотів у НАТО і не хоче, щоби його військові помирали за чиїсь інтереси поза межами країни.

«Тому він і обрав для себе такий шлях, який виявився ефективним, але працюють вони над цим шляхом, починаючи з 1952 року. Фактично на момент створення Ізраїль був бідною аграрною державою, яка мусила постійно дбати про свою безпеку і вибудовувати власну військову економіку», – розповів посол України, і додав, що експорт різного роду озброєнь був суттєвою частиною ізраїльського бюджету останні десять років.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях