Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Кислиця пропонує керівництву ЕКОСОР оцінити діяльність «російського собору»

Політика31 марта 2024, 13:20 0

Сергій Кислиця звернувся до президента Економічної і соціальної ради ООН (ЕКОСОР) з пропозицією позбавити «Всесвітній російський народний собор» спеціального консультативного статусу за поширення ксенофобських, неонацистських та неоколоніальних наративів.

Про це постійний представник України при ООН повідомив у коментарі Укрінформу.

«Україна висловлює глибоке занепокоєння тим, що організація «Всесвітній російський народний собор», яка просуває расистські, ксенофобські, неонацистські та неоколоніальні наративи, продовжує користуватися спеціальним консультативним статусом ЕКОСОР», – зазначив Кислиця у листі до президента Економічної і соціальної ради ООН.

Така ситуація, за його словами, не лише дає цій неоколоніальній структурі можливість прикриватися авторитетом органу ООН для інформаційної підтримки російської агресії та відбілювання воєнних злочинів, а й підриває довіру до ЕКОСОР та Організації Об'єднаних Націй у цілому.

На думку Кислиці, діяння «російського собору» можуть порушувати Міжнародну конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації та інші міжнародні конвенції.

Дипломат нагадав, що, відповідно до резолюції ЕКОСОР, для встановлення консультативних відносин з неурядовими організаціями їхні «цілі й завдання мають відповідати духу, цілям і принципам Статуту ООН».

Консультативний статус неурядових організацій при ЕКОСОР призупиняється або відкликається, «якщо організація, безпосередньо або через свої філії чи представників явно зловживає цим статусом… зокрема за необґрунтовані або політично вмотивовані дії проти держав-членів ООН».

Кислиця пропонує керівництву ЕКОСОР оцінити діяльність «російського собору» і вжити відповідних заходів, а також розглянути можливість запуску процедури відкликання спеціального консультативного статусу.

Так званий «Всесвітній російський народний собор» створено під егідою російської православної церкви 1993 року. Нині його очолює глава рпц володимир гундяєв («патріарх Кирил»).

Цього тижня «російський собор» ухвалив наказ «Настоящее и будущее русского мира», у якому задекларовано неонацистські та ксенофобські цілі. Зокрема, в наказі зазначено, що «спеціальна воєнна операція є новим етапом національно-визвольної боротьби російського народу проти злочинного київського режиму й колективного Заходу», вона названа «священною війною».

«Після завершення сво вся територія сучасної України має увійти в зону виняткового впливу росії», – ідеться в документі.

Крім того, в документі наводяться антинаукові тези про «тисячолітню історію російської державності» та «триєдність російського народу».

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях