Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

У росії хочуть звільнити від кримінальної відповідальності військових, які беруть участь у війні з Україною

Політика7 марта 2024, 15:22 0

Депутати держдуми внесли законопроект, який закріпить у Кримінальному кодексі рф механізм звільнення від відповідальності військових, які беруть участь у війні з Україною. Про це пише російське пропагандистське агентство тасс.

Законопроект внесли депутат павло крашенінніков, голова комітету держдуми з оборони андрій картаполов та сенатор андрій клішас. Останній перерахував обставини для умовного звільнення чи погашення судимості учасників війни. Серед них: отримання держнагороди, звільнення зі служби за станом здоров'я або через вік, звільнення у зв'язку із закінченням періоду мобілізації чи воєнного стану.

крашенінніков розповів, що документ має закріпити в Кримінальному та Кримінально-процесуальному кодексах норму, що діє з 2023 року. Ухвалений тоді закон «надав можливість громадянам, які вчинили кримінальний злочин, укласти контракт із зс рф для участі у війні і дав їм відповідні гарантії».

«Документ носить тимчасовий характер, поширюється на правовідносини, що виникли до набуття ним чинності. Практика показала, що механізм робочий, запропоновані норми можуть бути систематизовані та винесені до окремих статей КК та КПК», — пояснив російський депутат.

держдума влітку ухвалила підставу звільнення від кримінальної відповідальності. У разі укладання контракту із збройними силами країни-агресорки справи підозрюваних призупинять, вид покарання змінять на умовний термін. Якщо після початку військової служби контрактник знову вчинить злочин, суд призначить йому покарання з урахуванням винесених раніше вироків.

Теги: росія

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях