Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Франція: Відповідальність за провал Мінського переговорного процесу лежить на росії

Політика13 февраля 2024, 17:24 0

Найбільша відповідальність за провал Мінського переговорного процесу лежить на росії.

Про це заявила заступниця постійного представника Франції при ООН Наталі Бродхарст під час скликаного росією засідання Ради Безпеки ООН, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“росія несе найбільшу відповідальність за провал переговорного процесу. Протягом семи років рф сприяла зростанню напруження на Донбасі. росія вийшла із механізму перевірки дотримання припинення вогню у 2016-му. Вона сприяла тому, аби рішення, ухвалені під час Паризького саміту у грудні 2019-го, не були впроваджені. Вона відмовилася щиросердно вести перемовини, стверджуючи, що виступає посередником, хоча явно була стороною конфлікту. Її метою від самого початку була дестабілізація України”, - наголосила Бродхарст.

Вона підкреслила, що до повномасштабного вторгнення рф в Україну “існувала можливість мирного врегулювання конфлікту”.

“Франція та Німеччина докладали багато зусиль у переговорах в межах Нормандського формату. Впродовж днів і тижнів, що передували вторгненню, президент Франції та канцлер Німеччини активізували зусилля з деескалації. Обидві держави невтомно й щиро з 2015 по 2022 роки намагалися допомогти росії та Україні знайти спільну позицію для впровадження Мінських угод”, - наголосила дипломат.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях