Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Кулеба: нинішня російська диктатура нічого не має спільного ні з виборами, ні з демократією

Політика3 февраля 2024, 10:15 0

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав черговим фарсом "вибори", що готуються росією на тимчасово окупованих українських територіях, і закликав ОБСЄ відреагувати на ці злочинні дії країни-агресора.

"Добре відомо, що росія готує на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) України черговий фарс, який вона називатиме виборами. Хочу ще раз чітко заявити, що нинішня російська диктатура нічого не має спільного ні з виборами, ні з демократією, і, відповідно, ОБСЄ має відреагувати на ці злочинні дії", - сказав Кулеба на спільній пресконференції з чинним главою ОБСЄ Ієном Борґом в Києві.

Крім того, Кулеба порушив перед колегою тему захисту прав національної меншини на території Росії.

"Йдеться не лише про українську меншину - нещодавні події в Уфі вкотре засвідчили, що росія, як казав класик, це в'язниця народів. Башкири стали на захист активіста, якого Кремль судить за позицію проти війни і за підтримку башкирської культури, ідентичності", - зазначив міністр.

Також міністр наголосив, що "рф активно мобілізує на смерть в Україні саме нацменшину, переслідуючи цим дві мети: продовження агресії та проведення в такий спосіб етнічних чисток на своїй території".

Глава МЗС України наголосив, що в ОБСЄ є інструменти для захисту прав національних меншин.

"Закликаємо ОБСЄ зробити питання захисту прав меншини в росії одним із пріоритетних на порядку денному людського виміру ОБСЄ", - додав він.

Крім цього, Кулеба зазначив, що подальша ізоляція російських дипломатів і пропагандистів - "питання не лише колективної безпеки, а й колективної інформаційної гігієни".

Теги: Кулеба, ОБСЄ

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях