Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Кулеба виключає можливість зустрічі Зеленського та путіна

11 августа 2023, 09:15 0

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба виключив можливість зустрічі Президента Володимира Зеленського та Президента держави-агресора росії володимира путіна для проведення мирних переговорів. Про це Кулеба сказав в інтерв'ю італійському виданню Corriere della sera, передають Українськi Новини.

"Ні. путін не партнер. Він скоїв занадто багато дуже серйозних злочинів. Існують інші дипломатичні способи опосередкованих переговорів. Але нам зрозуміло, що ми ніколи не зможемо побачити путіна і Зеленського за одним столом", - сказав він.

Кулеба зазначив, що Україна зможе вести мирні переговори після виведення російських військ з території України, але не з путіним.

"Ми можемо вести переговори після виведення їхніх військ з наших земель, але не з путіним. Мети відновлення територіальної цілісності можна досягти за допомогою військових та дипломатичних засобів. Наші генерали дбають про перші. Їхнє завдання - змусити росіян відступити та усвідомити, що для них дипломатичне рішення краще, ніж військове. Я ж дбаю про дипломатичну складову", - сказав міністр.

Кулеба переконаний, що український контрнаступ принесе результати. Він наголосив, що українці борються за своє виживання і у них немає іншого шляху.

На запитання, чи можливо було б сьогодні розпочати переговори до повного виведення російських сил, Кулеба відповів, що все залежить від конкретних обставин.

"Все завжди залежить від конкретних обставин. Ми не віримо росіянам на слово, ніхто при здоровому глузді не може вірити їм на слово. Перш ніж повірити, наприклад, у відступ російських військ, треба буде переконатися, що це серйозно, а не обман, щоб потім повернутися і напасти знову. Я розумію ці питання та їхню логіку, але на них немає однозначних відповідей, а на кону життя мільйонів людей", - сказав він.

На запитання з ким можливо вести переговори, якщо не з путіним, Кулеба навів у приклад минулорічну зернову угоду, яка була укладена за посередництва Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша та Президента Туреччини Реджепа Ердогана.

Він зазначив, що у проведені переговорів потрібна певна креативність, щоб знаходити рішення і Україна буде їх шукати, але наразі відсутні умови, бо росія продовжує атакувати Україну і віддає перевагу війні, а не миру.

Кулеба вважає, що Ердоган може допомогти відновити зернову угоду, тим часом Україна працює над розвитком альтернативних шляхів експорту зерна та інших продуктів наземними коридорами.

Він також поки не бачить якогось просування на шляху мирного посередництва Ватикану, але запрошення Папі Римському відвідати Україну актуальне.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях