Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Протеже кремля закликав вірмен до ескалації конфлікту в регіоні

Політика4 июня 2023, 13:25 0
Поделиться

рубен варданян, олігарх та політик, відомий як кремлівський "смотрящий" з питань Південного Кавказу, закликав вірмен до ескалації конфлікту в регіоні: "Останню межу пройдено: ти або встаєш на захист Арцаха, або проти всього вірменського народу".

Ця відверта провокація відбувається на фоні намагань Заходу якомога швидше знайти шляхи мирного врегулювання, пише Фокус.

Заклики варданяна повністю відповідають настановам Кремля щодо закріплення військової присутності у Прикаспійському регіоні. Багато авторитетних міжнародних ЗМІ повідомляли, що варданян – протеже кремля і перед ним поставлене завдання зірвати переговорний процес між Азербайджаном та Вірменією.

Стратегія варданяна спрямована не лише на розпалювання міжетнічної ворожнечі та відновлення російського контролю над Вірменією, а й на зрив постачання енергоносіїві з Каспійського басейну до Європи.

Крім того, варданян є співучасником агресії проти України. Ще у січні про це однозначно заявив депутат британського парламенту від Консервативної партії Боб Блекмен.

"Ми повинні розуміти, що це людина, проти якої запроваджено санкції у зв'язку з військовим втручанням росії в Україну. Його компанії успішно використовувалися і були залучені до процесу розширення військової присутності в Україні та Карабаху", – заявив британський політик.

"варданян один із найбагатших людей росії, близький до путіна… Його звинувачують у відмиванні грошей через офшорні компанії та переказі коштів впливовим дружкам путіна", – повідомляє The Washington Times.

За інформацією американського видання, він також має зв'язки з Тегераном, який підтримує москву в регулярних обстрілах України: "Його зв'язки з Іраном можна простежити через російський фонд горчакова, який організовує заходи в різних країнах, включаючи Вірменію, за участю схвалених урядом ораторів з Тегерана".

Незрозуміло, чому варданян досі не внесений до бази "Миротворець". Утім, у жовтні 2022 року уряд України запровадив санкції проти варданяна. На жаль, досі західні партнери Києва цей приклад не наслідували.

Поделиться
Теги: варданян

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях